Aktuální vydání

celé číslo

01

2020

Operátorské panely, HMI, SCADA

celé číslo

Novinky roku 2010 od společnosti Humusoft

Společnost Humusoft s. r. o. představila na tiskové konferenci dne 28. dubna 2010 letošní novinky z oblasti softwaru i hardwaru z vlastní produkce a od firem, které v ČR a na Slovensku zastupuje.
 
Nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí Matlab s označením Matlab Release 2010a od firmy The MathWorks přináší rozšířenou podporu několika jader u matematických funkcí, zdokonalené grafické rozhraní Matlab desktop atd. V oblasti zpracování signálu a obrazu jsou významné nové objekty typu System, umožňující v prostředí Matlab zpracovávat souvislé toky dat (stream processing). Sady Signal Processing Blockset a Video and Image Processing Blockset obsahují celkem více než 140 algoritmů k použití např. při průběžné filtraci signálu nebo zvukových či obrazových dat apod.
 
Spolu se zajímavými novinkami v prostředí Simulink (laditelné struktury parametrů v modelech, spouštěné bloky modelu, větvení function call atd.) je součástí Matlab Release 2010 a produkt Simulink PLC Coder. Zcela nový produkt přímo generuje z algoritmů vytvořených v prostředích Simulink a Stateflow a v jazyce Embedded Matlab program pro PLC ve tvaru strukturovaného textu podle normy IEC 61131 (viz článek na str. 18).
 
Nová verze programu pro modelování a simulaci fyzikálních procesů popsaných parciálními diferenciálními rovnicemi Comsol Multiphysics 4.0 od švédské firmy Comsol přináší zejména nové grafické rozhraní Comsol Desktop a zdokonalenou podporu využití počítačových klastrů. Připravovány jsou nové nadstavbové moduly CFD Module, Plasma Module a Batteries & Fuel Cells Module.
 
Dále společnost nabízí multiprocesorové pracovní stanice HeavyHorse modelové řady 2010. Jde o výkonné a současně cenově přístupné paralelní výpočetní systémy založené na 64bitových čtyř-, šesti-, osmi nebo dvanáctijádrových procesorech AMD Opteron v různých kombinacích.
 
Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze nalézt na http://www.humusoft.cz.
[Tisková informace Humusoft, 28. dubna 2010.]
(sk)