Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Novinky roku 2008 od společnosti Humusoft

Společnost Humusoft s. r. o. uvedla na své pravidelné výroční tiskové konferenci 29. dubna 2008 na trh letošní novinky z oblasti softwaru i hardwaru z vlastní produkce a od firem, které v ČR a na Slovensku zastupuje.
 
Nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí Matlab s označením Matlab Release 2008a od firmy The MathWorks přináší jako zcela zásadní změnu rozšíření jazyka o nástroje objektově orientovaného programování. Zcela nově pojatá koncepce tříd objektů, dědičnosti a jmenné hierarchie převratným způsobem zjednodušuje a zpřehledňuje tvorbu složitějších aplikačních programů a zrychluje jejich běh.
 
Nová verze nabízí i několik nových produktů, mezi nimi nový nástroj SimElectronics, rozšiřující skupinu modulů pro fyzikální modelování „multi-domain“ systémů založených na platformě Simulink/Simscape a umožňující modelovat a simulovat elektronické a elektromechanické obvody. V jeho knihovnách je více než 55 elektronických prvků (např. zdroje napětí a proudu, diody, tranzistory, operační zesilovače, senzory, elektromotory včetně ovládací elektroniky aj.).
 
Nová verze vývojového prostředí Solutions for Control Release 6 pro řízení a simulace v reálném čase od firmy dSPACE GmbH přináší vedle mnoha vylepšených i zcela nových funkcí zejména podporu operačního systému Microsoft Windows Vista.
 
Významnými novinkami nové verze programu pro simulaci a optimalizaci podnikových procesů Witness 2008 od firmy Lanner Group Ltd. jsou např. nový modul Witness Presentation Manager pro tvorbu grafických prezentačních zobrazení a virtuálních řídicích panelů, rozšířené možnosti simulace dopravníků, nové funkce pro ekonomickou analýzu modelovaného systému, vylepšení zvyšující produktivitu při tvorbě modelů a provádění simulačních experimentů, rozšíření metod zabezpečení programu o síťovou instalaci se softwarovou ochranou a doplnění modulu Optimizer novým optimalizačním algoritmem pro n-faktoriální návrh experimentu.
 
Dále společnost nabízí řadu multiprocesorových pracovních stanic HeavyHorse, navržených pro optimální výkon při paralelních výpočtech. Stanice představují velmi výkonný a cenově přístupný paralelní výpočetní systém založený na 64bitových dvoujádrových procesorech AMD Opteron. K dispozici jsou v konfiguracích od čtyř do šestnácti procesorů a jsou dodávány jako systémy „na klíč“ s nainstalovaným softwarem.
 
Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze nalézt na http://www.humusoft.cz
[Tisková informace Humusoft, 29. dubna 2008.]
(sk)