Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Novinky pro pneumatiku

číslo 8-9/2003

Novinky pro pneumatiku

Modrá série – plastové šroubení s rychloupínacím systémem pro pevné spojení

Hoerbiger-Origa, GmbH, předkládá jako část své rozsáhlé nabídky příslušenství k pneumatickým systémům nové plastové šroubení „modrá série„. Všestranně použitelné šroubení zahrnuje množství variant spojů, uzavíracích a škrticích ventilů s modrým upínacím prstencem (obr. 1).

Obr. 1.

Konstrukce šroubení je uzpůsobena tak, aby v žádném místě spojení s hadicí nedocházelo k zúžení vnitřní světlosti. Spolehlivě použitelná jsou nová šroubení Hoerbiger-Origa pro hadice z polyuretanu (PU), polyetylenu (PE) a polyamidu (PA), jakož i pro trubky z mědi, oceli či korozivzdorné oceli. Šroubení jsou upotřebitelná pro plynná i kapalná média.

Šroubení „modrá série“ jsou dodávána v rozmanitých provedeních. Rychloupínací spoje existují v 38 variantách se závitem velikosti od M3 do G1/2", z toho šest jsou miniaturní typy. Jsou vhodná pro rozsah pracovních tlaků 0 až 1 MPa a teplotní rozsah 0 až +60 °C, tedy pro širokou oblast použití včetně vakua (do 99 %).

Použitím šroubení „modré série“ lze hadice jednoduše spojovat a opět uvolňovat. Navíc je na každém prvku upevňovací otvor k rychlé a pevné montáži do zařízení. Kombinace kleštiny z ušlechtilé oceli a profilového těsnění zajišťuje optimální přizpůsobení povrchu každé hadice a zaručuje rychloupínacímu spoji zvlášť velkou bezpečnost.

Konstrukce miniaturní varianty „modré série“ je speciálně upravena pro použití v oborech jako elektronika nebo jemná mechanika, kde jsou kladeny zvláštní nároky na co nejmenší zástavbové rozměry pneumatických komponent. Stejně důležitá je velká úspornost v pořizovacích nákladech a provozu. Splněním těchto požadavků se šroubení Hoerbiger-Origa stávají velmi atraktivními mezi konkurencí na trhu v České republice.

Obr. 2.

Jednotky úpravy vzduchu – nová série Airfit A50

Hoerbiger-Origa, přední výrobce přístrojů pro úpravu stlačeného vzduchu, uvádí na trh novou konstrukční řadu jednotek úpravy vzduchu. Ty jsou určeny pro velká průtočná množství, jaká se používají např. pro centrální zásobování tlakovým vzduchem, pro zdvihací zařízení nebo jako vstupní jednotky do strojů k vyfukování plastů.

Optimalizovaná vnitřní konstrukce příznivě ovlivňuje proudění média a dovoluje dosáhnout průtoku až 35 000 l/min (2 100 m3/h), přičemž tlaková ztráta je i při regulaci průtoku velmi malá.

Regulátor tlaku je dodáván v provedení pro dálkové ovládání, s integrovaným servoventilem nebo s vlastním elektronickým řízením. Filtr – odlučovač vody je sériově dodáván s automatickým odváděním kondenzátu a s indikátorem znečištění. Samozřejmostí jsou varianty pro vysoké teploty a pro speciální média. Program doplňuje vhodné příslušenství, jako jsou robustní a výkonné ventily start nebo stop (v provedení 2/2 a 3/2). V dalším vývoji budou následovat mikrofiltry nebo filtry s aktivním uhlím pro precizní úpravu tlakového vzduchu.

Důležitým konstrukčním parametrem je tlak. U nové série A50 je hodnota vstupního tlaku až 1,75 MPa. Také připojení je variabilní. Pro jediné těleso jsou k dispozici různé druhy připojení – závitová hrdla s vnitřním závitem G1 1/2" a G2", popř. s kuželovými závity NPT, a také nový způsob připojení pomocí přírub podle standardu SAE (Society of Automotive Engineers).

Další podrobnosti se zájemci dozví na strojírenském veletrhu v Brně v pavilonu F, stánek č. 38.

Výhradní zastoupení v ČR
Fluidtechnik Bohemia, s. r. o.
Olomoucká 87
627 00 Brno
tel.: 548 426 811
fax: 548 426 813
linka technické podpory (nonstop): 548 426 832
e-mail: brno@fluidbohemia.cz
http://www.fluidbohemia.cz

Inzerce zpět