Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Novinky pro Matlab, Simulink, Femlab a Wittness

číslo 8-9/2004

Novinky pro Matlab, Simulink, Femlab a Wittness

Společnost Humusoft s. r. o. uvedla 29. června 2004 na trh inovované verze programových produktů od firem The MathWorks, Inc., Comsol AB a Lanner Group Ltd., které v ČR a na Slovensku zastupuje.

Nový CD-ROM s Matlab Release 14 (The MathWorks) obsahuje vedle nových verzí základního modulu Matlab a jeho nadstavby pro simulaci a modelování dynamických systémů Simulink s označením Matlab 7 a Simulink 6 také dvanáct zcela nových produktů a podstatnou aktualizaci více než 28 dosavadních nadstavbových modulů. Nový je např. Matlab Compiler 4.0, umožňující automaticky vytvářet a následně volně šířit aplikační programy naprosto shodné s verzí vytvořenou v prostředí Matlab, ale přitom na tomto prostředí nezávislé. Zásadně je přepracováno i uživatelské rozhraní programu Matlab. Verze Simulink 6 mj. nabízí tzv. Component-Based Modeling, dovolující rozdělit velký model na menší samostatné části, a tím podstatně zkvalitnit proces vývoje v rámci pracovní skupiny.

Femlab 3.0a (Comsol AB), nová verze unikátního nástroje pro modelování a simulaci fyzikálnětechnických dějů, založená na převratném produktu Femlab 3.0, uvedeném na trh koncem roku 2003, přináší např. nové funkce a možnosti v oblasti prostorové grafiky, ale i větší rychlost a stabilitu, podporu několika platforem apod.

Nové nástroje Visio Simulation Solution a Witness Visio Link (Lanner Group) poskytují možnost použít statické modely podnikových procesů vytvořené v programu Microsoft Visio k dynamickému modelování a analýze podnikových procesů prostředky již existujícího simulačního nástroje Witness.
[Tisková informace Humusoft s. r. o., 29. června 2004.]

(sk)

Inzerce zpět