Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Nové výrobky z nabídky firmy Stasto Automation

Firma Stasto Automation uvádí dva nové výrobky ze svého sortimentu. Nová řada pneumatických válců NSK firmy Vesta se vyznačuje jednoduchou konstrukcí a snadnou změnou montážních otvorů ze standardu Unitop na ISO a naopak. Inteligentní pneumatický podavač HP 140T firmy Weiss je opatřen lineárním pohonem a umožňuje zlepšit výkonnost stávajícího manipulačního zařízení.
 

Pneumatické válce NSK vyhovují standardům Unitop i ISO

 
Zcela nová řada kompaktních pneumatických válců NSK firmy Vesta (obr. 1) se vyznačuje unikátním patentovaným montážním systémem Unitop/ISO. Válce mají promyšlenou, extrémně zjednodušenou konstrukci a nový vzhled. To vše dovoluje instalovat je do nejnáročnějších podmínek při zachování nebývalé flexibility využití a montáže.
 
Kompaktní válce v univerzálním provedení mají významně zredukován počet konstrukčních prvků. Například uspořádání montážních otvorů podle standardu Unitop na standard ISO a naopak se mění jednoduchým otočením výstředníků (excentrů) v hlavách válců. Toto provedení je pro zákazníky velmi výhodné, protože se díky němu zkracují dodací lhůty, zjednodušuje skladování i eliminuje riziko, že bude objednán nevhodný typ nebo příslušenství. Kompaktní válce série NSK spolu s kompletním sortimentem pneumatických prvků Vesta dodává na českém trhu firma Stasto Automation s. r. o.
 

Velmi dynamický podavač HP 140T

 
Při řešení manipulace je základním kritériem efektivita. Jak však zvýšit výkonnost existujícího manipulačního zařízení? Jak koncipovat nové efektivnější zařízení? Jedna z cest může být vyjádřena heslem: Pryč se zastaralým řešením. Jinou metodou je prodloužit operační doby a zkrátit doby manipulační. Toho lze dosáhnout např. výměnou pomalých pneumatických podavačů za nové inteligentní manipulátory. Zde se velmi dobře uplatní podavače HP firmy Weiss (obr. 2).
 
Dvouosý manipulátor HP 140T logicky doplňuje řadu otočných i lineárních polohovacích zařízení firmy Weiss a je charakteristický stejně robustní, promyšlenou konstrukcí a výbornou provozní spolehlivostí.
 
Manipulátor HP 140T je vybaven lineárním přímým pohonem, díky čemuž je jeho konstrukce jednoduchá a kompaktní, s minimem pohyblivých prvků. Důsledkem je radikální omezení vůlí a opotřebení při velmi vysoké dynamice.
 
HP 140T je vždy dodáván jako kompletní jednotka skládající se z mechanické části, elektronického řízení s volitelným rozhraním a s programovým vybavením Weiss Aplication Software, které usnadňuje a urychluje programování manipulátoru a sledování provozních ukazovatelů. Základní technické parametry manipulátoru HP 140T jsou uvedeny v tab. 1.
 
Podrobné informace poskytne firma Stasto Automation s. r. o., která zajišťuje také dodávky podavačů HP 140T v České republice.
Jaroslav Meduna,
 
 
Obr. 1. Kompaktní pneumatické válce NSK firmy Vesta
Obr. 2. Inteligentní dvouosý pneumatický podavač HP 140T firmy Weiss
Obr. 3. Podavače HP 140T zlepší výkonnost manipulačního zařízení
 
Tab. 1. Technické parametry manipulátoru HP 140T