Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Nové relé Zelio Relay RXG s testováním pomocí jednoho tlačítka

Relé Zelio Relay RXG umožňuje ověřit funkci spínání kontaktů a funkčnost celého ovládacího obvodu přístroje bez použití nářadí – pouhým stiskem jednoho testovacího tlačítka.

 
Řada RXG zahrnuje jak 10A relé s jedním přepínacím kontaktem, tak 5A relé se dvěma přepínacími kontakty, a to v širokém rozsahu napájecího napětí cívky – od 6 do 110 V DC a od 24 do 230 V AC.
 
Relé lze dále doplnit ochrannými moduly, které sníží napěťovou špičku při vypínání. Omezí tak energii rušivých signálů na úroveň, která již nebude mít nežádoucí vliv na okolní cívky a elektronická zařízení. Díky těmto modulům je možné sledovat stav relé pomocí mnoha funkcí – např. diodou, RC odrušovacím členem nebo varistorem s LED.
 
Patice Zelio Relay RXG jsou osazeny šroubovými svorkami, které usnadňují připevnění vodičů při montáži patice na montážní lištu nebo panel. Volitelně mohou být doplněny plastovou upevňovací sponou, která zrychlí „nacvaknutí“ relé do patice.
 
Nové relé Zelio Relay RXG – s šířkou patice pouhých 16 mm – vyniká také mechanickou životností 10 milionů pracovních cyklů a rozsahem pracovní teploty od –40 do +70 °C. Současně je 100% v souladu s evropskou směrnicí RoHS i koncepcí REACH a může nést označení Green Premium Product. Rovněž beze zbytku splňuje požadavky mezinárodní normy ČSN EN 61810-1 Elektromechanická dvoustavová relé s nespecifikovanou dobou zpoždění – Část 1: Všeobecné požadavky.
 

Schneider Electric CZ, s. r. o., Zákaznické centrum, tel.: 382 766 333, www.schneider-electric.cz