Aktuální vydání

celé číslo

10

2021

Automatizace v elektrárnách a teplárnách, obnovitelné zdroje, distribuce elektřiny a tepla

Bezdotykové měření teploty, měření spotřeby elektřiny a tepla

celé číslo

Nové přepínače Scalance XC-200 společnosti Siemens

Scalance XC-200 jsou nové kompaktní switche vrstvy L2, které jsou vhodné k vytváření sítí průmyslového Ethernetu a umožňují kombinovat elektrické a optické spoje pro realizaci topologií typu linie, hvězdy a kruhu. Switche jsou robustní, mají rozsah pracovních teplot od –40 do +70 °C a certifikaci pro provoz v prostředí s nebezpečím výbuchu (ATEX zóna 2, IECEx).

Scalance XC-200 jsou k dispozici v různých provedeních, např. s až 24 porty RJ45 nebo alternativně s až dvěma porty typu ST/BFOC, popř. dvěma porty typu SC. Pro přenos větších objemů dat Siemens nabízí variantu Scalance XC206-2SFP se dvěma gigabitovými porty, např. pro přenos obrazových dat z kamer v tunelech do řídicího střediska.

Všechna zařízení jsou vybavena redundantním napájením. Robustní kryt modulu a ochranné límečky společně s konektory a kabely typu FastConnect jsou zárukou spojení konektory RJ45 i v prostředích, kde je zařízení vystaveno nárazům a vibracím.

Spolehlivost sítě dále zvyšují integrované firmwarové funkce. Virtuální místní sítě (VLAN) např. rozdělí fyzickou síť do několika virtuálních segmentů a minimalizují tak počet zpráv broadcast v síti.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com, www.siemens.cz/x-200