Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Nové odolné regulátory teploty řady KT.R od firmy Panasonic

Regulátory teploty řady KT.R jsou nástupci regulátorů řad KT, KT2, KT4, KT7, KT8 a KT9. Zákazníci ocení mj. rychlé a snadné ovládání, zjednodušenou konfiguraci, čitelnost displeje a kompaktní tvar.

 
Nové regulátory teploty jsou k dispozici ve třech formátech, DIN 48 × 48 mm, 48 × 96 mm a 96 × 96 mm, s hloubkou 60 mm.
 
Regulátory teploty KT.R jsou připravené k provozu ihned po dokončení počáteční konfigurace. Nastavení lze snadno upravit. K vytvoření dobře fungujícího systému řízení teploty není zapotřebí příliš mnoho času a úsilí. Všechny požadované operace je možné nastavit tlačítky na čelním panelu regulátoru. Také programování požadovaných hodnot je velmi snadné: jednoduše se zadají požadované hodnoty pro každý časový úsek. Regulátory nové řady KT.R pracují se vzorkovací periodou 125 ms, která je poloviční ve srovnání s přístroji předchozích řad. Proto je dosaženo dvojnásobné rychlosti regulace vytápění.
 
Vestavěná autooptimalizační funkce využívá metodu identifikace pomocí skokové odezvy. Při změně požadované teploty se dopočítají nové konstanty PID. Ty je možné spočítat i tehdy, nemůže-li být k jejich generování použita funkce automatické regulace. Je-li vypnuta funkce řízení přímým spínáním, nemůže být narušena optimální regulace teploty.
 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz