Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Nové moduly Anybus CompactCom pro připojení zařízení k BACnet/IP

Nový člen typové řady Anybus CompactCom od společnosti HMS umožňuje připojit účastníky do BACnet/IP, komunikační sítě určené pro automatizaci technických zařízení budov a HVAC (Heating, Ventilation and Air Conditioning) s nadějně rostoucím počtem instalací. Jestliže si výrobce uvedených zařízení vybere pro připojení k síti BACnet/IP modul Anybus CompactCom, ušetří až 70 % nákladů na vývoj ve srovnání se situací, kdy by si rozhraní pro BACnet/IP vyvíjel sám.
 
„Stejně jako v jiných odvětvích, i v automatizaci budov a HVAC se hovoří o migraci k průmyslovému Ethernetu a BACnet/IP se může stát v tomto oboru velmi silným hráčem,“ říká Leif Malmberg, vedoucí úseku Embedded Solutions firmy HMS. „Implementace Anybus CompactCom umožní výrobcům snadno připojit jejich zařízení k dalším devatenácti průmyslovým sítím – stačí vyměnit modul Anybus. To otevírá výrobcům zařízení nové možnosti a významně zvyšuje jejich šanci uspět na trhu.“
 
Anybus CompactCom BACnet/IP obsahuje integrovaný dvouportový přepínač (switch), který dovoluje zařízení přímo připojit k síti se sběrnicovou topologií, bez nutnosti používat externí switch. To je funkce v současné době požadovaná mnoha uživateli.
 
Modul Anybus CompactCom funguje v síti BACnet/IP jako server (B-ASC). Je dodáván v krytu nebo bez něj a velikostí připomíná kartu Compact Flash.
 
HMS Industrial Networks, tel.: +46 351729 93, e-mail: min@hms.se, www.anybus.com