Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Nové integrované inženýrské prostředí pro systémy WAGO

Software e!COCKPIT je nové inženýrské prostředí pro projektování a programování řídicích systémů WAGO. První procesorový modul, který lze v uvedeném prostředí programovat, je PFC200, ale v budoucnu tento nový nástroj obsáhne celou nabídku komponent systému Wago-I/O-System 750.

 
V prostředí e!cockpit mohou vývojoví pracovníci pohodlně a intuitivně projektovat, konfigurovat a parametrizovat jak jednotlivé I/O moduly, tak také celé sítě se složitou topologií. Aplikace pro procesorový modul PFC200 se programují v editorech z prostředí Codesys 3, které odpovídají normě IEC 61131. V prostředí e!cockpit lze rovněž navrhovat moderní vizualizační aplikace. S funkcemi pro testování, hledání chyb a diagnostiku e!cockpit podporuje uživatele v rámci celého procesu, včetně uvádění do provozu a údržby.
 
Procesorové moduly řady PFC200, první, které jsou integrovány do prostředí e!cockpit, se vyznačují rozmanitými komunikačními rozhraními, jež lze používat i souběžně: RS-232/485, Ethernet, CANopen, Profibus-DP a Modbus. Jejich operační systém, založený na linuxu, umožňuje práci v reálném čase. Procesorové moduly nemají baterie ani ventilátor, jsou robustní a nevyžadují údržbu. Proto jsou vhodné pro nejnáročnější úlohy v průmyslu.
 
První verze softwaru e!cockpit bude na internetu k dispozici v průběhu prvního čtvrtletí 2015.
 

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz