Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Nové detektory pohybu Intrunet E-Line s rychlou montáží

Detektory pohybu řady Intrunet E-Line jsou vhodné k použití ve všech typech úloh s nízkou až střední úrovní rizika při běžných i náročných provozních podmínkách. Jsou kompatibilní se všemi ústřednami EZS nabízenými na trhu.
 
Novinkou výrazně zkracující dobu potřebnou k montáži je použitý patentovaný princip EoL (End of Line), kdy jsou namísto tradičních samostatných rezistorů použity zakončovací desky plošných spojů typu EoL se sadou rezistorů s různým odporem a přepínačem DIP k nastavení potřebného vyvažovacího odporu smyčky. Ruční připojování zakončovacích rezistorů tudíž odpadá. Provozní zkoušky prokázaly, že doba potřebná na montáž a uvedení detektoru do provozu se tak zkrátí o více než 50 %.
 
Řada E-Line obsahuje kabelové detektory v jednoduchém i duálním provedení a bezdrátový model. Ke správné činnosti přístrojů přispívají zejména snadné nastavování charakteristiky (záclonové nebo prostorové) a dosahu (od 6 do 18 m), kompenzace bílého světla, nezávislé nastavení citlivosti a dosahu pro infračervené a mikrovlnné záření, funkce antimasking a necitlivost na pohyb domácích zvířat. U duálních hlásičů je vedle frekvenčního pásma X (10 GHz) k dispozici také pásmo K (24 GHz) s lepšími směrovými vlastnostmi.
 
Detektory řady Intrunet E-Line jsou prvním uceleným souborem detektorů pohybu certifikovaných podle norem EN 50131-2-2:2008 a EN 50131-2-4:2008.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@simens.com