Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Nové bezpapírové zapisovače

číslo 12/2006

Nové bezpapírové zapisovače

Společnost Honeywell uvedla letos na trh nové bezpapírové zapisovače typových řad Minitrend QX, a Multitrend SX, vyznačující se jednoduchou, intuitivní obsluhou, velkou kapacitou záznamu, vylepšeným displejem s možností dotykového ovládání a mnoha novými softwarovými funkcemi, včetně zabezpečení dat v souladu s CFR Part 11.

Obr. 1.

Uživatelé ocení komunikační možnosti nových zapisovačů. K dispozici je rozhraní pro 10/100 Ethernet, RS-485 a TCP/IP Modbus. Data lze přenášet pomocí webových služeb nebo FTP a rovněž lze využít OPC Server. To znamená, že data je možné zobrazovat a zpracovávat nejen přímo v zapisovači, ale také pomocí aplikací běžících např. na vzdáleném počítači.

Robustní konstrukce umožňuje použít zapisovače přímo v provozním prostředí. Díky ovládání pomocí dotykového displeje není nutné používat tlačítka nebo klávesnici. Krytí z čelní strany je IP66/NEMA4X – zapisovače jsou odolné i proti otryskávání vodou.

Použití v provozu usnadňuje i vylepšená digitální metoda zobrazení, díky níž má displej velký jas (400 cd/m2), ostrost obrazu a rozsah pozorovacích úhlů. Vylepšeny byly také vlastnosti podsvícení displeje, především prodloužena jeho životnost, jež nyní dosahuje 55 tisíc hodin. Velikosti displeje jsou 5,5" u verze QX (současně lze zobrazit šestnáct průběhů) a 12,1" u verze SX (umožňuje současné zobrazení 48 průběhů).

Data se ukládají v interní paměti o velikosti až 2 GB. Jako externí paměť lze využít paměťovou kartu CF nebo polovodičový disk USB. Interní paměť nevyžaduje zálohování bateriemi a součástí zapisovače nejsou žádné rotující díly (pevné disky, větráky).

Honeywell, spol. s r. o., tel.: 242 442 205, e-mail: antonin.pospisil@honeywell.com, http://hpsweb.honeywell.com