Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Nová řada bezpečnostních laserových skenerů

Řadu bezpečnostních laserových skenerů RSL 400 tvoří šestnáct zařízení s provozním dosahem až 8,25 m, které lze snadno konfigurovat prostřednictvím Bluetoothu nebo Ethernetu TCP/IP. I přes obrovský počet dostupných párů bezpečnostních a varovných polí (podle provedení skeneru až 100 párů) je vytvoření individuálního nastavení díky jednokrokové konfiguraci snazší než dříve. Velký skenovací úhel 270° ocení uživatelé např. při montáži skeneru v rohu nebo na okraji skenovaného pole při zajišťování prostoru vpředu a na boku. V některých úlohách tak dokáže dokonce nahradit i druhý skener. Jedním ze zástupců této řady je např. skener RSL 430, který díky dvěma zcela samostatným ochranným funkcím, dvěma párům bezpečnostních spínacích výstupů a devíti dalším konfigurovatelným spínacím výstupům zcela splňuje představu jediného zařízení, které dokáže současně zajišťovat dvě samostatné bezpečnostní úlohy.

 
Společnost Leuze electronic je jedním z průkopníků techniky bezpečnostních laserových skenerů, vrcholné disciplíny v oblasti bezpečnostních snímačů. V typové řadě RSL 400, navržené na základě desítek let zkušeností, jsou spojeny vynikající technické parametry s nepřekonatelnými možnostmi využití. Všechna zařízení charakterizuje velké rozlišení (testované zkušební tyčí). Díky velké rychlosti skenování jsou tyto skenery málo citlivé na prach. Velký, dobře čitelný displej a zabudovaná vodováha usnadňují kalibraci při montáži připojovací jednotky. Tato jednotka tvoří mechanickou základnu skeneru a je v ní také skryta veškerá elektronika a kabeláž. Samotný skener lze pomocí běžných nástrojů kdykoliv sejmout a nahradit jiným skenerem řady RSL 400 bez nutnosti opětovné kalibrace, seřízení nebo zdlouhavé konfigurace, což velmi usnadňuje údržbu a opravy. Plná síťová konektivita je zajištěna ethernetovým rozhraním.
 
Společnost Leuze electronic má v oblasti optických snímačů pro průmyslovou automatizaci již více než čtyřicet let zkušeností. Její snímače jsou používány např. v automobilovém průmyslu, na dopravnících, v automatizovaných skladech v tiskových strojích, balicích linkách a v mnoha dalších oborech. V České republice ji zastupuje firma Schmachtl CZ.
 

Obr. 1. Nový bezpečnostní laserový skener RSL 400