Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Nová pobočka softwarové firmy Sysgo v České republice

číslo 5/2005

Nová pobočka softwarové firmy Sysgo v České republice

V dubnu 2005 byla otevřena nová pobočka firmy Sysgo v České republice. Na českém trhu tak má přímé zastoupení společnost, která poskytuje softwarová řešení pro průmyslové systémy a vestavná (embedded) zařízení. Nabídka produktů a služeb je zaměřena především na tzv. systémový software, tj. firmware, operační systémy a ovladače zařízení. Systémový software je jedním z nejdůležitějších stavebních prvků jakéhokoliv úspěšného řešení pro vestavná zařízení. Je to důležitá spojovací součást mezi „holým„ hardwarem a vyššími vrstvami aplikačního softwaru, která má podstatný vliv na celkovou výkonnost, stabilitu a cenu systému. V této oblasti Sysgo dodává vše od základního firmwaru až po operační systém a příslušný middleware, a tak poskytuje stabilní základ pro vývoj aplikací.

Sysgo doprovází daný projekt v celém jeho životním cyklu konzultacemi, vývojem, školením a podporou. Pomáhá uživateli při přenosu vhodného operačního systému na vybranou hardwarovou platformu, při vývoji ovladačů, při návrhu aplikace i při certifikaci softwaru. Specializuje se na systémový software pro zařízení s vysokými požadavky na bezpečnost (safety-critical) a na operační systém Embedded Linux.

Firma má sedmdesát zaměstnanců v šesti pobočkách v Německu, Francii, Švédsku a České republice a mezi jejími zákazníky jsou renomované firmy jako Siemens, Daimler-Chrysler, Rockwell-Collins, EADS, Raytheon, Freescale, MEN, NEC nebo Kontron

(ed)