Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Nová generální ředitelka ABB Česká republika

Společnost ABB ČR má od 1. března 2016 novou generální ředitelku, Tanju Vainiovou. Cílem její práce bude další růst ABB ČR. Zároveň plánuje transformační kroky podle strategie ABB Group Next Level.

 
Tanja Vainiová pracuje ve společnosti ABB již od roku 1998. Zastávala celou řadu vedoucích pozic v oblasti obchodu, služeb a výroby, ale též rozvoje obchodních příležitostí a řízení dodavatelských řetězců (SCM). Působila především ve Finsku, USA a Švýcarsku. Do České republiky přichází z ABB Maďarsko, kde s úspěchem zastávala rovněž pozici generální ředitelky. Ve funkci vystřídá Hannu Kasiho, který přijal seniorní funkci v oblasti sdílených služeb ABB Group. Stejně jako on pochází Tanja Vainiová z Finska.
 
Vystudovala obor strojního inženýrství na Tampere University of Technology a ve studiu pokračovala v Massachusetts Institute of Technology (MIT), kde získala tituly MBA a MSc. v oboru inženýrink se specializací na řízení dodavatelských řetězců. Ve svém volném čase nejraději sportuje – oblíbila si běhání, plavání a jízdu na kole. Úspěšně startovala na mnoha triatlonových závodech, maratonech a půlmaratonech. Je vdaná a s manželem vychovává tři dcery.
(ed)