Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Nivelco CZ nabízí radarové hladinoměry

číslo 8-9/2004

Nivelco CZ nabízí radarové hladinoměry

Společnost Nivelco CZ s. r. o. je od května 2004 pobočkou nadnárodního výrobce průmyslové měřicí techniky Nivelco Rt, se sídlem v Maďarsku. Současně s výrazným finančním posílením společnosti kapitálovým vstupem mateřské firmy byl dále rozšířen sortiment nabízených produktů a technická i servisní podpora. Společnost tak nyní může působit na trhu ještě aktivněji než doposud a pružně uspokojovat potřeby současných i budoucích zákazníků.

Širší působnost

V rámci organizační změny posílila společnost Nivelco CZ od letošního května technickou podporu zákazníkům vytvořením nového technického střediska na Moravě. Současně rozšířila i svou obchodní působnost, a to vybudováním pobočky v Mostě a rozšířením pobočky a skladů v Brně.

Díky nabídce mnoha zajímavých produktů – včetně úplných novinek – se Nivelco CZ hodlá ve větší míře prosadit zejména ve vodohospodářství, při zpracování odpadních vod a v chemickém průmyslu.

Obr. 1.

Radarové hladinoměry: MicroTREK, PiloTREK

Do minulého roku byla společnost Nivelco CZ tradičním dodavatelem ultrazvukových a plovákových snímačů polohy hladiny. V tomto oboru se situace výrazně změnila. Od počátku roku 2004 je nabízena také široká škála provedení radarových hladinoměrů typu MicroTREK. K dispozici jsou kontaktní (reflektometrické – TDR) i bezkontaktní (s modulací nosné vlny – FMCW) verze pro měření polohy hladiny sypkých materiálů i kapalin s měřicím rozsahem až 60 m při tlaku –0,1 až 10 MPa a teplotě až 600 °C. Přitom si lze vybrat z rozsáhlé nabídky sond, včetně sond z materiálů použitelných v chemickém průmyslu.

Jako nejčerstvější novinka je pak od května 2004 nabízen bezkontaktní radarový hladinoměr PiloTREK s rozsahem do 40 m při tlaku 0 až 6,4 MPa a teplotě až 250 °C.

Oba typy radarových hladinoměrů jsou nabízeny jako dvou- i čtyřvodičové, s možností digitální komunikace, s krytím IP67 aj. (viz také upoutávka na expozici Nivelco CZ na str. 16).

Hladinové spínače: Nivocap, Nivorota

Pro signalizaci polohy hladiny dodává Nivelco CZ kapacitní, rotační, vibrační a plovákové hladinové spínače Nivocap, Nivorota, Nivoswitch a Nivomag, nacházející široké uplatnění zejména ve zpracovatelském, chemickém a potravinářském průmyslu. Z nich řady Nivocap a Nivorota, hladinové spínače vyšší kvality v provedení pro použití v průmyslu, jsou novinkami roku 2003.

Nivocap

Přístroje řady Nivocap jsou významným rozšířením nabídky spojitých kapacitních hladinoměrů o velmi kvalitní hladinové spínače s teplotním rozsahem –40 až +200 °C. Jedná se o vysokofrekvenční kapacitní sondy vhodné pro sypké materiály i kapaliny, včetně médií s malou vodivostí. Velká variabilita provedení, spolehlivost a atraktivní ceny dělají nabídku zajímavou pro každého uživatele.

Nivorota

Hladinové spínače Nivorota využívají rotační princip. Ve složitých průmyslových podmínkách umožňují hlídat hladinu jemných prášků i hrubších materiálů při teplotách –50 až +400 °C. Podobně jako ostatní produkty značky Nivelco jsou k dispozici ve velkém početu provedení, včetně přístrojů vhodných do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Ostatní nabídka

Vedle uvedených novinek nabízí společnost Nivelco CZ ještě mnoho dalších přístrojů pro sledování polohy hladiny, např. limitní i spojité plovákové hladinoměry s přesností až ±1 mm, kapacitní spojité hladinoměry s novým softwarem, tlakové snímače výšky hladiny s analogovým výstupem atd. O její nabídce se lze pohotově informovat např. na http://www.nivelco.cz

(Nivelco CZ)

NIVELCO CZ s. r. o.
U Rajské zahrady 14
130 00 Praha 3
tel.: 222 711 001, 222 712 001
fax: 222 714 001
e-mail: sales@nivelco.cz
http://www.nivelco.cz

Inzerce zpět