Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Několika větami

 • Maulburg (SRN), 28. 5. 2009 – 27. května 2009 nad ránem zachvátil výrobní závod společnosti Endress+Hauser (www.endress.com) v Teltowě u Berlína (Německo) rozsáhlý požár. Naštěstí při něm nikdo nebyl zraněn, ale závod, kde se vyrábějí snímače tlakové diference a který zaměstnává 65 lidí, byl vážně poškozen. Příčina požáru dosud není známa; na obnovení výroby se intenzivně pracuje.
 • Greenwood (USA), 5. 6. 2009 – Společnost Endress+Hauser (www.endress.com) rozšířila svůj závod v Greenwoodu (Indiana, USA) o nové kapacity pro výrobu a kalibraci průtokoměrů. Výše investice 18 milionů USD svědčí o významu, který Endress+Hauser přikládá severoamerickému trhu.
 • Brussel (Belgie), 22. 6. 2009 – Novým výkonným ředitelem sdružení FDT Group AISBL (www.fdtgroup.org) je Glenn Schulz (do roku 2007 pracoval na vedoucích pozicích v Rockwell Automation, později u firmy Dorner Mfg a jako prezident charitativní organizace Wisconsin Education Foundation). Vystřídal Flavia Tolfa, který po třech úspěšných letech ve funkci odešel do důchodu.
 • Praha, 1. 7. 2009 – Začátkem července nabylo právní moci sloučení společností TÜV SÜD Czech a TÜV SÜD Auto CZ, které budou nadále vystupovat pod společným názvem TÜV SÜD Czech, s. r. o. Touto fúzí vznikla na tuzemském trhu největší společnost zabývající se certifikacemi, testováním, inspekcemi a školením napříč všemi oblastmi průmyslu a služeb.
 • Poing (SRN), 1. 7. 2009 – Společnost Avnet Embedded (www.avnet-embedded.eu) úspěšně dokončila integraci společnosti Abacus Embedded, již koupila počátkem roku. Avnet Embedded má nyní více než sto zaměstnanců a působí v celé Evropě. Do její nabídky patří software i hardware pro vestavné systémy, displeje, bezdrátová komunikační technika a průmyslové tiskárny.
 • Praha, 1. 7. 2009 – Ředitelem společnosti Elkas (www.elkas.cz) se stal Ing. Martin Vozňák.
 • Norimberk (SRN), 15. 7. 2009 – Veletrh Automation Shanghai – IAC, TME + Sensor, který se konal v Šanghaji 2. až 4. června 2009, skončil úspěchem. Pořadatelé, Čínské sdružení pro automatizaci CAA a společnosti Worldwide Exhibitions Service, Nürnberg Messe China a Mesago Messe Frankfurt, v závěrečné zprávě oznámili, že veletrhu se zúčastnilo 163 vystavovatelů a společně se souběžně konaným veletrhem PCIM China jej navštívilo přibližně 9 000 zájemců.
 • Litoměřice, 29. 7. 2009 – Společnost Hennlich Industrietechnik otevřela zastoupení ve Francii. „Na tomto trhu vidíme velký potenciál pro uplatnění naší divize Hennlich Engineering s jejími nakládacími zařízeními a řešením prašnosti provozů,“ řekl Pavel Šumera, jednatel Hennlich Industrietechnik.
 • Waldenburg (SRN), 30. 7. 2009 – Společnost R. Stahl (www.stahl.de) založila, společně se svým bývalým zástupcem, firmou Interprompribor, dceřinou společnost OOO R. Stahl se sídlem v Moskvě a působností na celém ruském trhu.
 • Praha, 31. 7. 2009 – Čtyři miliardy korun si mezi sebe rozdělí podnikatelé v rámci již třetí výzvy evropského dotačního programu Inovace – Inovační projekt. Agentura CzechInvest (www.czechinvest.org) obdržela 389 registračních žádostí o podporu podnikatelských projektů. „Právě firmy, které se teď odhodlají investovat do inovací, z toho budou naplno těžit v době, kdy ekonomika začne znovu růst,“ upozorňuje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.
 • Praha, 5. 8. 2009 – Společnost GE Energy (www.ge.com/energy) oznámila zahájení výstavby nového Energetického technologického centra v Kalužské oblasti, vzdálené 180 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Nové centrum zvětší kapacity GE v Rusku, a umožní tak společnosti rozšířit soubor produktů a služeb dodávaných zákazníkům v Rusku a ve Společenství nezávislých států.
 • Havlíčkův Brod, 10. 8. 2009 – Společnost B:Tech prošla restrukturalizací, jejímž výsledkem je vznik samostatných společností B:Electric (distribuce komponent), B:Real Estates (pronájem nemovitostí) a B:Power (výroba „zelené“ energie). Firma B:Tech se bude zabývat elektroinženýrinkem. Celou skupinu sesterských firem bude zastřešovat investiční společnost B:Enterprises.
 • Litoměřice, 11. 8. 2009 – Zkušební provoz semaforů dodaných společností AŽD Praha (www.azd.cz), které byly instalovány na dvou extrémně vytížených křižovatkách v Litoměřicích, ukázal zlepšení tamní dopravní situace o 40 %. Křižovatky jsou vybaveny moderním řadičem MR-24; s definitivní instalací řízení se počítá v listopadu, po otevření západního mostu přes Labe.