Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Několika větami

 • Praha, 22. 4. 2009 – Akademický senát Českého vysokého učení technického v Praze schválil svým hlasováním vznik nové Fakulty informačních technologií (FIT). Fakulta oficiálně zahájí činnost 1. 7. 2009. Zájemci o studium najdou informace na webové stránce http://www.fit.cvut.cz.
 • Stuttgart (SRN), 8. 5. 2009 – Společnost Bosch (www.bosch.com) oznámila, že od počátku výroby v roce 1993 vyrobila již 100 miliónů ultrazvukových snímačů, které se používají jako parkovací senzory v automobilech. Snímače se vyrábějí ve třech výrobních závodech v Evropě, Asii a v Americe.
 • Hořice, 11. 5. 2009 – Vývojová zkušebna firmy Swell, spol. s r. o. (www.swell.cz), která je dodavatelem vývojových prací do automobilového průmyslu, úspěšně završila proces posuzování Českým institutem pro akreditaci, o. p. s., (ČIA), a získala tak Osvědčení o akreditaci podle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2005.
 • Praha, 12. 5. 2009 – Autorizovaný distributor společnosti Rockwell Automation, firma ControlTech, spustila e-shop (www.automationshop.cz), na kterém si zákazníci z řad firem (B2B) mohou vybrat z přibližně pěti tisíc položek sortimentu automatizační techniky. Více než jeden tisíc položek je skladem s dodací lhůtou do druhého dne. E-shop přináší zákazníkům zrychlení i menších dodávek, úsporu nákladů za dopravu a nové služby.
 • Amersfoort (Nizozemí), 14. 5. 2009 – Společnosti Yokogawa Europe, B. V. (www.yokogawa.com/eu/), a Sick Maihak, GmbH. (www.sick-maihak.de), podepsaly smlouvu o spolupráci v oblasti distribuce provozní analytické techniky. Sortiment obou firem se vzájemně doplňuje a spolupráce obou firem proto povede k posílení jejich pozice na mezinárodním trhu.
 • Dallas (USA), 14. 5. 2009 – Společnost Texas Instruments (www.ti.com) oznámila akvizici firmy Luminary Micro, dodavatele 32bitových procesorů ARM Cortex-M3 Stellaris. V sortimentu jsou jednoduché a levné mikroprocesory i výkonnější procesory s mnoha komunikačními možnostmi. Hlavní oblastí použití jsou vestavné systémy pro automatizační techniku (např. řízení pohybu, měřicí ústředny, dálková správa strojů a zařízení, řízení techniky budov, komponenty průmyslových sítí), medicínská technika a herní zařízení.
 • Leeds (Velká Británie), 14. 5. 2009 – Společnost Farnell (www.farnell.co.uk) zavedla novou službo online vzdělávacích modulů. V rámci modulů TechCast zpřístupnila technické informace od významných dodavatelů, jejichž výrobky distribuuje, na jednom místě a v jednotné podobě. Technici zde najdou vysvětlující informace např. principech a použití o FPGA, mikroprocesorech, LED, konektorech a dalších produktech.
 • Vídeň (Rakousko), 26. 5. 2009 – Fraunhoferův ústav (www.frauhofer.de) má novou pobočku: Fraunhofer Austria Research GmbH. Pod společnou střechou této neziskové organizace pracují dvě výzkumné skupiny, ve Štýrském Hradci a ve Vídni, které ve spolupráci s místními technickými vysokými školami pracují na výzkumných úkolech z průmyslové praxe.
 • Olomouc, 27. 5. 2009 – Nový klastr MedChemBio (www.medchembio.cz), který vznikl v Olomouci, se bude zabývat vývojem nových léků a diagnostických prostředků. Uskupení bude podporovat oblast medicinální a biologické chemie a zároveň sdružovat všechny subjekty se zájmem o tyto obory. Výzkum v oblasti medicinální a biologické chemie je v ČR na vysoké úrovni; propojení akademického světa, aplikovaného vývoje a průmyslu dává možnost rychlého uplatnění výsledků v praxi.
 • Flensburg (SRN), 27. 5. 2009 – Společnost Danfoss Household Compressors zastaví výrobu ve svém německém závodě ve Flensburgu. Ekonomická situace nutí firmu výrobu přemístit mimo Německo, konkrétně na Slovensko a do Číny.
 • Stuttgart (SRN), 28. 5. 2009 – Společnost Mesago (www.mesago.de) uspořádá ve dnech 19. až 21. října 2010 v italské Parmě veletrh SPS/IPC/Drives Italia, odborný veletrh pro výrobce a dodavatele v oboru průmyslové automatizace. Charakter akce bude vytvářen podle modelu úspěšného německého veletrhu SPS/IPC/Drives, který se koná každoročně na podzim v Norimberku.