Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Několika větami

Paříž (Francie), 23. 12. 2008 – Divize T&D (Transmission and Distribution) společnosti Areva (www.areva-td.com) uzavřela kontrakt v hodnotě 60 mil. eur se společností StatoilHydro na dodávku rozvodny pro větrné farmy na pevnině i pro větrný park Sheringham Shoal (Norfolk, Velká Británie, http://www.scira.co.uk/offshore.html) na volném moři. Areva dodá dvě rozvodny, jež budou umístěny na volném moři, zapouzdřenou rozvodnu na pevninu a také související zařízení včetně transformátorů, spínačů a vyrovnávačů výkonu.
 
Mülheim an der Ruhr (SRN), 9. 1. 2009 – Hans Turck, jeden ze zakladatelů stejnojmenné společnosti (www.turck.de), která dodává snímače, jednotky rozhraní a prvky pro průmyslové komunikační sítě, oslavil 85. narozeniny. Blahopřejeme.
 
Phoenix (USA), 9. 1. 2009 – Prezidentem společnosti Honeywell Process Solutions (www.honeywell.com/ps) se stal Norman Gilsdorf, který dříve vykonával funkci viceprezidenta Honeywell Process Solutions pro oblast EMEA. Nahradil Jacka Bolicka, který po šesti letech ve funkci Honeywell Process Solutions odešel do důchodu.
 
Sugar Land (USA), 11. 1. 2009 – Společnost Yokogawa Corporation of America (www.yokogawa.com/us) oznámila, že byla vybrána jako dodavatel distribuovaného řídicího systému pro závod na přepracování uranu a plutonia, určených pro vojenské účely, na palivo vhodné pro jaderné elektrárny. Nový závod v Aikenu v Jižní Karolíně (USA) bude vybaven řídicím systémem Centum VP a firma Yokogawa k němu poskytne i všechny inženýrské služby spojené s uvedením do provozu a následný servis.
 
Eching (SRN), 19. 1. 2009 – Společnost Kontron AG (www.kontron.de) pokračovala i v roce 2008 v dvouciferném procentním růstu obratu. Podle předběžných údajů vzrostl obrat o 11 %; ve čtvrtém čtvrtletí byl meziroční nárůst obratu dokonce 13 %. Roste také objem přijatých objednávek.
 
Pittsburgh (USA), 21. 1. 2009 – Společnost Emerson Process Management (www.emersonprocess.com) oznámila dokončení projektu modernizace prvního 350MW bloku tepelné elektrárny Huaneng Dandong v Číně. V průběhu 50denní odstávky v říjnu a listopadu 2008 byla provedena migrace ze systému WDPF na nový systém Ovation s architekturou PlantWeb. Součástí projektu je také uplatnění snímačů s bezdrátovým přenosem dat.
 
Praha, 21. 1. 2009 – Agentura Czechinvest (www.czechinvest.org) zveřejnila statistiku, podle níž investice do výzkumu a vývoje nebo do strategických služeb vloni v České republice poprvé převažovaly nad výrobními projekty. S přispěním agentury vzniká celkem 213 nových investičních projektů; 76 z nich se věnuje výzkumu a vývoji, 58 službám a 79 výrobě. Hodnota nových investic dosahuje 30 miliard korun.
 
Praha, 23. 1. 2009 – Firma Sony Central & Southeast Europe začala ve své v české pobočce používat inteligentní formuláře 602XML (www.602.cz); jejich použití se připravuje v dalších dvanácti zemích. Formuláře nahrazují oběh papírových dokumentů při schvalování marketingových výdajů a slev a v dalších procesech, u nichž je podstatná rychlost a prokazatelnost.
 
Praha, 27. 1. 2009 – Společnost Siemens (http://www.siemens.cz/ad) uvolnila na trh měnič Simanics S110, určený pro jednoduché řízení servopohonů v jedné ose; jde o jednodušší a levnější variantu oblíbeného měniče Sinamics S120.
 
Praha, 27. 1. 2009 – Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK; http://tschechien.ahk.de) od 1. ledna 2009 oficiálně zastupuje v Německu společnost Veletrhy Brno. ČNOPK propaguje akce, které se konají na brněnském výstavišti, a reprezentuje tuto společnost v Německu.
 
Hradec Králové, 27. 1. 2009 – V návaznosti na akvizici firmy SAT Corporation rozšířila firma Wonderware, v ČR a SR zastoupená společností Pantek (CS) (www.pantek.cz), svůj sortiment o systém Wonderware IntelaTrac pro řízení a podporu rozhodování mobilních pracovníků v průmyslové údržbě. IntelaTrac je sada softwarových prostředků, která umožňuje definovat, plánovat a správně vykonávat inspekční pochůzky po výrobních zařízeních včetně zpětné vazby oznamující zjištěné problémy s označením stupňů závažnosti.
 
Reinach (Švýcarsko), 4. 2. 2009 – Společnost Endress+Hauser (www.endress.com) otevřela novou distribuční a servisní pobočku v Kataru. Pobočka, fungující od počátku února, bude obsluhovat zákazníky v tomto rozvíjením se emirátu v Perském zálivu.