Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Několika větami

Norimberk (SRN), 25. 11. 2008 – Společnost ODVA (www.odva.org) oznámila, že bude nabízet testy a certifikaci také pro produkty s komunikací EtherNet/IP. Toto rozšíření služeb ODVA o další protokol z rodiny CIP je výrazem podpory standardu EtherNet/IP jako moderního ethernetového komunikačního nástroje vhodného pro práci v reálném čase.
 
Reinach (Švýcarsko), 25. 11. 2008 – Společnost Endress+Hauser (www.endress.com) založila ve Švýcarsku, USA a Singapuru kompetentní centra pro petrochemický a chemický průmysl (CoC, Centre of Competence). Centra budou napomáhat zákazníkům z celého světa při řešení jejich úloh v uvedené oblasti průmyslu.
 
Taipei (Tchaj-wan), 28. 11. 2008 – Společnost Advantech (www.advantech.com), dodavatel průmyslových počítačů a automatizačních prostředků, která se v červnu 2008 stala členem Intel Embedded & Communications Alliance, nyní získala od firmy Intel cenu Award of Excellence Growth in Co-selling Revenue and Funnel za marketingové aktivity a komerční úspěchy jejích produktů využívajících komponenty od firmy Intel.
 
San José (USA), 3. 12. 2008 − Komunikační standard LonWorks se stal oficiálně součástí normy ISO/IEC 14908. Oznámilo to sdružení LonMark International (www.lonmark.org), které tento standard podporuje. Uznání za součást mezinárodní normy pomůže přijetí LonWorks jako komunikační sítě pro řídicí aplikace po celém světě.
 
Brno, 5. 12. 2008 – Od 1. ledna 2009 nahradily firmu D-Ex Limited, spol. s r. o., se sídlem v Brně a organizační složkou v Bratislavě (www.dex.cz), dvě samostatné firmy se společným majitelem: v České republice D-Ex Instruments, s. r. o., se sídlem v Brně, a na Slovensku D-Ex Instruments, s. r. o., se sídlem v Bratislavě. Veškeré kontakty, telefony a elektronické adresy zůstávají beze změny.
 
Ostrava, 10. 12. 2008 − Společnost Siemens (www.siemens.cz) otevřela v Ostravě nové účetní centrum, součást centra sdílených služeb, které zpracovává účetnictví, zajišťuje operativní nákup materiálu od nejrůznějších dodavatelů z mnoha evropských států a poskytuje služby v oblasti lidských zdrojů pro společnosti Siemens z celé severozápadní Evropy. Nová pobočka, která bude obsluhovat německé a české zákazníky, nabídne 400 pracovních míst, většinou z oblasti účetnictví.
 
Praha, 12. 12. 2008 – Generálním ředitelem společnosti Logica (www.logica.com) ve střední a východní Evropě se od prosince 2008 stal Radim Hradílek, který do společnosti Logica přišel z firmy IBM. Prozatímní ředitel Pavel Malínek bude nadále působit v pozici finančního ředitele a jednatele společnosti Logica Czech Republic.
 
Mladá Boleslav, 16. 12. 2008 – Společnost Škoda Auto (www.skoda-auto.com) otevřela nové technické vývojové centrum, které se bude podílet na vývoji automobilů v rámci koncernu Volkswagen. Automobilka právě v této době investuje do budoucnosti, která bude podle předsedy představenstva koncernu Martina Winterkorna spojena především s hybridními automobily, elektrickým pohonem a modulární konstrukcí. V centru najde uplatnění 300 pracovníků, převážně strojních a elektrotechnických inženýrů a dalších vysoce kvalifikované specialistů.
 
Praha, 30. 12. 2008 – V polovině prosince obnovila agentura CzechInvest (www.czechinvest.org) příjem registračních žádostí o podporu z evropského dotačního programu Školicí střediska a za dva týdny od znovuotevření programu přijala již devatenáct žádostí o dotaci v souhrnné hodnotě přesahující 167 milionů korun. Lukáš Vymětal, ředitel Divize strukturální fondy agentury CzechInvest, to považuje za důkaz ochoty českých podnikatelů přispívat k dalšímu vzdělávání a školení svých zaměstnanců. Registrační žádosti o dotaci mohou podnikatelé posílat až do konce února 2009, příjem plných žádostí skončí 30. dubna 2009.
 
Praha, 7. 1. 2009 – Společnosti Intel a AutoCont CZ představily službu pro malé firmy. Jde o počítačové sítě, o které se majitelé nemusí starat. Jestliže počítačům hrozí porucha, umějí si zavolat technika dohledového centra. Počítače navíc samy zálohují a zabezpečují data, aktualizují software a zpřístupňují uživatelům služby mobilní kanceláře.
 
Rueil-Malmaison (Francie), 7. 1. 2009 – Společnost Schneider Electric (www.schneider-electric.com) oznámila vydání dluhopisů s pevným úrokem o objemu 750 milionů eur. Splatnost dluhopisů je červenec 2013. Zájem investorů (celkový objem objednávek dosáhl 3,5 miliardy eur) svědčí o jejich důvěře ve finanční stav firmy, jejíž rating podle Standard & Poor’s je A– a podle Moody’s A3.