Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Několika větami

Praha, 1. 9. 2008 – Ředitel pro marketing a strategický rozvoj společnosti Schneider Electric CZ Petr Hermann využil nabídku vedení koncernu na řízení pobočky ve Slovinsku. Post generálního ředitele Schneider Electric Slovenia bude vykonává od 1. září. Na jeho místo v České republice ke stejnému datu nastoupil Boris Zupančič, který pracoval více než rok v týmu Petra Hermanna, a stane se i novým členem vedení Schneider Electric. Před svou českou misí řídil v letech 2003 až 2007 marketing ve slovinské společnosti Schneider Electric.
 
Praha, 3. 9. 2008 – Třetí ročník národního kola stipendijního projektu Pro ženy ve vědě byl vyhlášen pod heslem Svět potřebuje vědu a věda potřebuje ženy. V tomto projektu společnosti L´Oréal Česká republika, České komise pro UNESCO a Akademie věd ČR je udělováno stipendium mladým vědkyním do 35 let. Žádosti o stipendium mohou být podávány do 31. října 2008. Hodnotit je bude komise, jejíž předsedkyní je prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.
 
Praha, 3. 9. 2008 – Česká republika přistoupila ke společné technické iniciativě Artemis, a zapojila se tak do mezinárodního průmyslového výzkumu vestavných (embedded) systémů, kterého se účastní podniky a vývojové organizace z celkem dvaceti zemí. První výzva iniciativy Artemis byla vyhlášena 8. května 2008 a její uzávěrka proběhla 3. září 2008.
 
Praha, 18. 9. 2008 – České vysoké učení technické v Praze zahájilo novou marketingovou kampaň zaměřenou na středoškoláky. Cílem kampaně je pozvednout zájem o studium na ČVUT a povědomí o této vysoké škole mezi studenty ve věku čtrnáct až osmnáct let prostřednictvím atraktivně zpracovaného webového portálu www.sedmstatecnych.cz. Kampaň potrvá do konce roku a vrcholit bude vyhlášením vítěze soutěže o počítačovou sestavu v hodnotě 100 000 korun.
 
Mnichov (SRN), 22. 9. 2008 – Společnost Advantech jmenovala výkonným ředitelem pro Evropu Alexe Lina, dosavadního provozního ředitele (COO) společnosti Advantech a vedoucího sdružení Embedded ePlatform. Posílení evropského týmu o tohoto člena vedení společnosti Advantech vyjadřuje rostoucí zájem společnosti Advantech o evropský region.
 
Austin (USA), 22. 9. 2008 – John M. Berra, výkonný ředitel společnosti Emerson Process Management, oznámil, že od 1. října t. r. se jeho funkce ujal Steven A. Sonnenberg. John Berra od společnosti Emerson Process Management neodchází, ale bude se v nové funkci věnovat strategickému plánování, technickému rozvoji a péči o klíčové zákazníky. Steven Sonnenberg působí u společnosti Emerson Process Management od roku 1979; mj. se významně zasloužil o rozvoj jejích aktivit v Asii.
 
Praha, 23. 9. 2008 – Firma B+R automatizace, spol. s r. o., pořádá ve své pobočce v Praze-Zličíně ve dnech 21. a 22. října 2008 akci s názvem Open days. Návštěvníci budou moci přímo v prostorách firmy zhlédnout nejmodernější techniku v oblasti průmyslové automatizace. Na místě budou přítomni technici, kteří zodpoví veškeré dotazy.
 
Brusel (Belgie), 24. 9. 2008 – Specifikace FDT byla v podobě Committee Draft for Vote CDV 62453 úspěšně schválena hlasováním v mezinárodní komunitě zahrnující sedmnáct aktivních a dva přihlížející národní normalizační výbory. Dokument je tak připraven k zahájení procesu jeho přijetí za mezinárodní standard IS.
 
Vaasa (Finsko), 25. 9. 2008 – Finský výrobce střídavých pohonů, společnost Vacon, podepsal smlouvu o distribuci svých produktů se společností Elo Serviços Indústria e Comercio de Equipamentos Eletroeletrônicos Ltda (ELO), která je jedním z největších brazilských distributorů pohonářské techniky. Trh v Brazílii a celé Jižní Americe se rychle rozvíjí, zvláště v oblasti obnovitelných zdrojů energie, a vytváří tak pro pohonářské firmy nové příležitosti.
 
Milwaukee (USA), 30. 9. 2008 – Společnost Rockwell Automation čeká restrukturalizace, jejímž cílem je lépe využívat vlastní zdroje a soustředit úsilí na využití nových obchodních příležitostí. Výsledkem ve fiskálním roce 2009 má být úspora nákladů ve výši přibližně 75 mil. amerických dolarů. Restrukturalizace je spojena s omezením počtu pracovníků, především v administrativě a obchodě, přibližně o 3 %.
 
Mnichov (SRN), 30. 9. 2008 – Reorganizace společnosti Siemens pokračuje úspěšně a podle plánu. Oznámil to výkonný ředitel Siemens AG Peter Löscher. Od obchodních výsledků za čtvrté čtvrtletí 2008 neočekává žádná překvapení, a může proto potvrdit, že ani výhledy na rok 2009 se nemění.
 
Norimberk (SRN), 1. 10. 2008 – Na podzimních veletrzích Electronica v Mnichově (11. až 14. 11. 2008) a SPS/IPC/Drives v Norimberku (25. až 27. 11. 2008) bude mít Odborný svaz pro senzoriku AMA vyhrazený prostor, tzv. AMA Zenter, kde budou vystavovat členské firmy tohoto svazu své výrobky z oboru senzoriky a měřicí a zkušební techniky.