Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Nadace Partnerství podpoří ekologické veletrhy v Brně

číslo 3/2006

Nadace Partnerství podpoří ekologické veletrhy v Brně

Nadace Partnerství, největší soukromý zdroj financí pro ekologické projekty v České republice, se stala partnerem dvanáctého mezinárodního veletrhu techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí Envibrno. Ten se uskuteční od 23. do 25. května na brněnském výstavišti pod záštitou tří českých ministerstev – životního prostředí, zemědělství a průmyslu a obchodu. Nadace Partnerství bude na veletrhu nejen prezentovat svou činnost, úspěchy a poslání, ale svým odborným zaměřením a zkušenostmi také významně přispěje ke kvalitě doprovodného programu celého veletrhu.

„Životní prostředí není jen závažným společenským tématem; stává se motorem pro inovace a rozvoj techniky. Je důležité, že Veletrhy Brno nabízejí platformu, kde se mohou setkat zástupci firemního sektoru, státní správy a neziskového sektoru při diskusích o nových trendech i o překážkách v prosazování nových řešení ohleduplnějších k přírodě. Veletrh Envibrno nyní přerostl svou komerční podstatu prezentace techniky a stává se i veletrhem environmentálních idejí,„ popisuje motivaci ke spolupráci ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Letošní ročník veletrhu Envibrno se zaměří např. na ochranu ovzduší, ochranu půdního fondu a krajiny, snižování úrovně hluku nebo odstraňování starých ekologických zátěží. Témata související s ochranou vody a nakládání s ní, která dříve byla také součástí veletrhu, budou nově přiřazena k výstavě Vodovody-Kanalizace, která se od letošního roku bude konat v Brně společně s veletrhem Envibrno. Součástí doprovodného programu bude Envikongres, třídenní konference zaměřená především na problematiku integrované prevence a omezování znečištění.

(bp)