Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Nabídka společnosti Distrelec v novém katalogu

Zásilková firma Distrelec představuje svůj nový a očekávaný katalog elektroniky na rok 2011. Katalog obsahuje širokou nabídku produktů od tisícovky výrobců aktivních a pasivních součástek, elektrotechniky, měřicí techniky, automatizace, nářadí a pájecí techniky. Mnoho skupin výrobků je v katalogu rozšířeno a vznikají i doplňkové skupiny výrobků. Zákazníci mohou také využít nákupní servis Katalog Plus, který otevře přístup k více než 1 400 výrobcům. Standardní dodací lhůta je 24 hodin, cena za dopravu zásilky činí 5 eur plus DPH. Mimo tištěný katalog s elektronikou je možné najít veškerý sortiment v on-line obchodě (www.distrelec.cz). Nakupovat lze prostřednictvím elektronického obchodu (e-commerce).
 

Kalibrátor s měřicími funkcemi

 
Zájemci o měřicí a kalibrační techniku najdou v katalogu různé typy měřičů teploty a ostatních fyzikálních veličin a multimetrů. Pod číslem 915637 je v katalogu nabízen víceúčelový ruční kalibrátor do ruky s funkcemi digitálního multimetru. Kalibrátor U1401B pracuje se zdrojem napětí ±15 V, zdrojem proudu ±25 mA a generátorem pulzů ±5/±12 V. Je vybaven simulátorem proudu 4 až 20/0 až 20 mA.
 
Tento přístroj měří skutečné efektivní (TRMS) hodnoty stejnosměrného i střídavého napětí a proudu, měří také frekvenci, teplotu a šířku pulzu. Základní přesnost měření je 0,03 %. Displej s podsvětlením má dvě oddělené zobrazovací části, jednu pro kalibrační a druhou pro měřicí funkci přístroje. Naměřené hodnoty jsou přenášeny do PC.
 
Tento víceúčelový přístroj je dodáván s NiMH dobíjecí baterií, síťovým adaptérem nebo nabíječkou a měřicím kabelem. Součástmi dodávky jsou i tzv. krokodýlové svorky, kabel pro simulaci proudu, ochranný rám, návod Quick Start Guide, kalibrační certifikát (CoC) a CD se softwarem pro záznamník dat (datalogger).
 
Obr. 1. Kalibrátor s měřicími funkcemi digitálního multimetru U1401B