Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Můstky WAGO řady 221: jeden potenciál, více svorek

Nové propojovací můstky WAGO řady 221 umožňují připojit ještě více svorek na společný potenciál. V jednom držáku na lištu DIN tak může být propojeno až osm přípojných bodů. Na výběr jsou čtyři varianty: s aretací kontaktního bodu proti neúmyslnému rozpojení nebo bez ní a v modré nebo šedé barvě. Můstky jsou vhodné pro obě velikosti svorek 221, tj. 4 mm2 i 6 mm2.

Další novinkou v řadě svorek 221 jsou nová barevná provedení držáků. Držáky na lištu DIN jsou k dispozici pro všechny svorky řady 221, bez ohledu na to, zda jde o svorky pro dva, tři nebo pět vodičů. Upevňují se zaklapnutím na montážní lištu nebo šrouby na pevný podklad. Svorky se do nich jednoduše zasunou a upevní pomocí flexibilních upevňovacích čelistí.

Nové barevné varianty v šedo-žluté a modré barvě, které přibyly k původní oranžové, posilují rozeznatelnost distribuce neutrálních vodičů a vodičů PE v rozváděči. Je tak možné zajistit rychlé a snadné rozšíření neutrálního a uzemňovacího rozvodu. Jasná instalace zlepšuje přehlednost, zvyšuje bezpečnost a usnadňuje údržbu.

Svorky Wago 221 jsou páčkové připojovací svorky pro plné i slaněné vodiče o průřezu 0,14 až 6 mm2. Rychlost připojení vodičů ocení uživatelé v oblasti přístrojové a automatizační techniky i v instalaci budov. K dispozici je i varianta určená do prostředí s nebezpečím výbuchu.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, www.wago.cz