Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Murrelektronik plánuje rozšířit výrobu ve Stodu u Plzně

Poklepáním základního kamene dne 24. září 2015 byla oficiálně zahájena výstavba nové haly č. 6 výrobní společnosti MURR CZ, s. r. o., ve Stodu. Tento výrobní závod globální skupiny Murrelektronik působí v západočeském Stodu již patnáct let, v současnosti zaměstnává přibližně 650 pracovníků ve dvousměnném provozu. Již nyní, před rozšířením, je MURR CZ největším výrobním závodem společnosti Murrelektronik GmbH, která již 40 let působí na trhu průmyslové automatizace po celém světě. Investice ve výši 90 milionů korun dokazuje zájem o výrobu v České republice ze strany zástupců rodiny pana

Franze Hafnera, zakladatele a spolumajitele Murrelektronik GmbH.
 
Nová hala, kde podle plánu investora najde práci až 300 nových zaměstnanců, bude mít užitnou plochou 4 200 m2, čímž bude o 80 % rozšířena výrobní plocha současného závodu. Výrobní závod je vybaven moderními výrobním stroji a zařízeními, do nichž skupina Murrelektronik investuje každoročně 70 milionů korun.
 
Nová hala bude mimo jiné sloužit jako zázemí obchodnímu zastoupení skupiny Murrelektronik pro Českou republiku, společnosti Murrelektronik CZ spol. s r. o. a reprezentativnímu školicímu a předváděcímu centru pro zákazníky Murrelektronik nejen z České republiky, ale i z celého světa.
 
Generálním dodavatel této haly se na základě výběrového řízení stala regionální stavební společnost BP Stavby CZ, která již zahájila přípravné stavební práce. Na stavbě haly a okolního areálu se budou podílet i další místní dodavatelé, aby tato investice podpořila zaměstnanost ve zdejším regionu.

(ev)