Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Multifunkční operátorský panel s brilantním displejem

Společnost Siemens rozšiřuje svou řadu přístrojů typu Multi Panel určených pro náročné úlohy operátorského sledování a ovládání jednotlivých strojů nebo celých technologických celků. Nový Simatic Multi Panel 177 má velmi kvalitní displej typu TFT s úhlopříčkou o velikosti 6" a 64 000 barev. Přístroj je vybaven mnoha různými komunikačními rozhraními od USB a Ethernetu 10/100 Mb/s až po RS-485 a Profibus-DP. Vedle operátorského ovládání a sledování strojů a technologických celků je Multi Panel 177 vhodný i pro další automatizační úlohy.
 
Do přístroje lze integrovat softwarový programovatelný automat (PLC) Simatic WinAC MP 2008 ve verzi WinAC MP177, který přes vzdálené vstupy a výstupy řídí automatizované technologické zařízení. Jako konfigurační nástroj pro tento softwarový PLC se používá standardní vývojové prostředí Step 7. Operátorská část přístroje se konfiguruje při použití vývojového prostředí Simatic WinCC flexible 2008 SP1 ve verzi Compact nebo vyšší.
 
Nový Simatic Multi Panel 177 6" Touch neobsahuje rotační komponenty jako pevný disk nebo větrák, což je výhodné z hlediska údržby. Přístroj je vhodný k použití v těsné blízkosti stroje nebo technologického zařízení. Integrovaná trvalá paměť uchovává provozní data i při přerušení napájení panelu. Kombinace operátorského panelu a softwarového PLC je dostupná jako kompletní, předem zkonfigurovaná sestava připravená k okamžitému použití. Tato kombinace také představuje vhodnou náhradu kompaktních přístrojů dosavadní řady Simatic C7, která již není nabízena.
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com