Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

MSV 2011 v Brně: pozornost upřena na úspory energie a materiálu

Od 3. do 7. října 2011 se bude v Brně konat 53. mezinárodní strojírenský veletrh a současně s ním také bienální veletrh Transport a logistika. MSV je významným průmyslovým veletrhem střední Evropy a letos na něm bude velká pozornost věnována úsporám energie i materiálu. Partnerskou zemí MSV 2011 je Polsko.

 

Ohlédnutí za loňským ročníkem

 
V roce 2010 se MSV v Brně zúčastnilo 1 601 vystavujících firem, mezi nimi 35 % zahraničních, a zastoupeno bylo 28 zemí. Nabídku vystavovatelů si přijelo prohlédnout 71 347 návštěvníků z 59 zemí. Na MSV 2010 tvořili 80 % návštěvníků stálí hosté, zcela poprvé přišlo 11 % návštěvníků. Z pohledu pracovní pozice navštívili veletrh především představitelé vedení firem (36,3 %), odborníci (29 %) a obchodníci nebo nákupčí (12,7 %). Zahraničních návštěvníků se v pokladnách zaregistrovalo 6 798, tj. 9,5 % z celkového počtu, a přijeli zejména ze Slovenska, Německa, Polska, Ruska, Maďarska, Rakouska, Itálie a Ukrajiny.
 

Obory na MSV 2011

 
Letos je očekávána nejvyšší účast vystavovatelů v oboru kovoobráběcí a tvářecí stroje, nářadí, povrchové a tepelné úpravy a svařovací stroje. MSV Brno termínově navazuje na veletrh EMO Hannover, který se uskuteční od 19. do 24. září 2011. MSV se netýká jen strojírenství. Tradičně silné zastoupení zde má elektrotechnika, elektronika, automatizace a měřicí technika, nechybějí ani průmyslové řídicí systémy. K nosným oborům dále patří materiály a komponenty pro strojírenství a energetika.
Na veletrhu Transport a logistika bude nejsilnější branží opět manipulační technika, ale chybět nebude ani průmyslové balení, vybavení skladů nebo kolejová vozidla.
 

Konference nakladatelství FCC Public

 
Jako vždy, bude i letos v rámci MSV připraven bohatý doprovodný program konferencí a seminářů.
 
Nakladatelství FCC Public, které vydává časopis Automa, uspořádá společně s Českomoravskou elektrotechnickou asociací a společností Veletrhy Brno, a. s., dvě konference. Hned první den veletrhu, 4. 10. 2011 (od 9 do 14:30 h) se v Kongresovém centru brněnského výstaviště uskuteční konference Energie pro budoucnost V – Energie v průmyslu chytře a efektivně. Bude se zabývat výrobou energie z obnovitelných zdrojů, inteligentními systémy distribuce a řízení spotřeby energie v průmyslu a jejím efektivním využíváním.
 
Na konferenci Identifikace v průmyslu, která se uskuteční 5. 10. 2011 od 9 do 14 hodin v Business Centru II, jsou zváni odborníci na průmyslovou identifikační techniku. Námětem konference jsou optické kódy různých podob a soustav kódování (čárové, maticové, holografické), radiofrekvenční čipy, štítky různých tvarů a odolnosti, klíče, karty, k tomu odpovídající zapisovače, čtečky a systémy, které dokážou suroviny, polotovary, zboží, předměty nebo osoby identifikovat a přečtené záznamy předávat k dalšímu zpracování.

(ev)