Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Moeller v Suchdole nad Lužnicí za deset let proinvestoval 650 milionů

číslo 11/2004

Moeller v Suchdole nad Lužnicí za deset let proinvestoval 650 milionů

Společnost Moeller Elektrotechnika, výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, oslavila desáté výročí otevření výrobního závodu v Suchdole nad Lužnicí.

Výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, s 1závody mezinárodního koncernu Moeller. Vyrábí se zde domovní jističe, spínací přístroje, domovní rozvodnice a rozváděče pro český i světový trh. Největší část vyváženého zboží míří do zemí Evropské unie. Společnost Moeller je jedním z nejdůležitějších zaměstnavatelů jihočeského regionu a je pro něj význačným zdrojem stability a rozvoje.

Společnost Moeller Elektrotechnika v suchdolském závodě doposud proinvestovala 650 milionů korun. Závod byl postupně vybudován v letech 1994 až 2001 v areálu bývalých kasáren. Zpočátku se zabýval submontáží jističů, s rostoucí technologickou vyspělostí sem byla přesouvána konečná montáž a posléze i výroba dalších produktů. V současné době je závod v Suchdole mimo jiné i tzv. kompetenčním centrem pro výrobu rozváděčů. Tím se stal zejména díky kvalitě výroby, kvalifikované pracovní síle a vhodné geografické poloze uprostřed Evropy.

(ed)

Inzerce zpět