Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Moduly displejů HAP pro průmysl i spotřební elektroniku

Tři typy modulů displejů HAP značky Sharp zjednodušují návrh zobrazovačů HMI pro různé oblasti automatizace a výroby strojů. Jejich součástmi jsou vlastní displej (LCD), řadič, paměť, různá rozhraní a další periferie. Jsou určené zejména pro výrobce strojů a zařízení, a to nejen průmyslových, ale i spotřební elektroniky a bílé techniky. Barevné LCD jsou stále častěji součástí kávovarů, praček, domovních přístupových systémů apod. Displeje v těchto přístrojích musí být spolehlivé, odolné, ale také elegantní. Odolnost modulů HAP a rozsah pracovních teplot –10 až +60 °C dovolují používat je i ve venkovním nebo průmyslovém prostředí.
 
Modul HAP2 má dva typy, které se liší úhlopříčkou displeje, 4,3" nebo 7" (v obou případech s podsvícením pomocí LED). Volitelně může být displej doplněn dotykovým stínítkem a vstupem analogového videosignálu. Činnost displeje řídí 32bitový procesor ARM926EJ-S s taktovací frekvencí 108 MHz. Součástí modulu je také JPEG Codec, až 608 kB RAM pro zpracování obrazu a řadič grafiky BG/Sprite pro zpracování až 30 snímků za sekundu. Modul dále obsahuje paměť flash o kapacitě 4 GB pro programy a data, 512 MB SDRAM a 512 kB EEPROM. Využít lze vstup pro mikrofon a procesor pro zpracování audiosignálu. Další rozhraní jsou: UART, I2C, IrSS, SPI, GPIO a rozhraní pro karty SD.
 
HAP Di je určen pro jednodušší úlohy. Má 3,5" displej (volitelně dotykový), analogový vstup videosignálu, jednočipový řadič LR35503 založený na osmibitovém procesoru typu Z80 a menší paměť než HAP2.
 

Sharp Microelectronics Europe, www.sharpsme.com, e-mail: infosme@seeg.sharp-eu.com