Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Moduly Allen-Bradley ArmorBlock I/O pro instalaci na strojích

Nové I/O moduly Allen-Bradley ArmorBlock jsou moduly kompaktního tvaru s nízkým profilem, vhodné pro montáž přímo na stroje a výrobní linky. Obsahují I/O obvody, vestavěné napájení a síťový adaptér pro EtherNet/IP nebo DeviceNet. Mají plně utěsněné korozivzdorné pouzdro (plastové nebo z poniklované zinkové slitiny), rozsah provozních teplot je –20 až +60 °C a krytí až IP69K. K dispozici jsou moduly se čtyřmi, osmi nebo šestnácti I/O body: vstupními, výstupními, kombinovanými a nebo s autokonfigurací.

Moduly lze využít přímo na strojích a výrobních linkách v automobilovém průmyslu či v oblasti manipulace s materiály, balení a svařování. Jsou vybaveny funkcí QuickCon­nect, vhodnou např. pro připojení často měněných nástrojů a chapadel na ramenech robotů, a je možné je diagnostikovat prostřednictvím sítě EtherNet/IP, díky čemuž dovolují výrazně zkrátit dobu uvedení do provozu nebo dobu nutnou k vyhledávání a odstraňování závad.

Součástí modulů může být IO-Link master (provedení 1732IL), umožňující připojit zařízení s rozhraním IO-Link.

K dispozici jsou také moduly ArmorBlock Guard I/O s šestnácti I/O body pro bezpečnostní vstupy a výstupy. V jednokanálovém zapojení je lze použít pro úlohy s úrovní bezpečnosti PL d, ve dvoukanálovém PL e.

Provedení Armor WeldBlock je určeno pro svařovací buňky. Moduly mají zvýšenou odolnost proti horkým jiskrám vznikajícím při svařování i proti elektromagnetickému rušení.

Rockwell Automation, tel.: +420 221 500-111, https://ab.rockwellautomation.com/IO/On-Machine-Block-IO/1732-ArmorBlock-IO#overview