Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Modulární přepínač pro průmyslový Ethernet

číslo 10/2004

Modulární přepínač pro průmyslový Ethernet

Německá firma Hirschmann GmbH nabízí kompletní sortiment komponent pro průmyslový Ethernet. Novinkou je modulární přepínač MICE MS 4128-5 s podporou gigabitového Ethernetu. Zařízení plně vyhovuje požadavkům průmyslových aplikací, jako je montáž na lištu DIN, pracovní teplota 0 až 60 Procesorový modul se dodává společně se základní deskou pro připojení jednoho gigabitového (vlevo) a čtyř modulů pro rychlý (fast) Ethernet (vpravo). Sběrnici lze rozšířit o dvě pozice pro moduly pro rychlý Ethernet, plně kompatibilními s ostatními modulárními přepínači řady MICE. Obr. 1. Plně osazený přepínač obsahuje celkem 28 rozhraní. Modul pro gigabitový Ethernet má standardně čtyři metalická rozhraní 10/100/1000 s konektory RJ45 a čtyři šachty typu SPF (Inteligent Small Form-factor Pluggable) pro optické převodníky. Vložením optického převodníku se automaticky odpojí jeden metalický a aktivuje se příslušné gigabitové optické rozhraní. K dispozici jsou převodníky pro přenos typu multimode (dosah 0,5 km) i singlemode (20, 70 a 120 km).

Průmyslový přepínač podporuje mnoho redundantních funkcí, např. hiper-ring, rapid spanning tree protocol, redundantní propojení sítí nebo kruhů, dual homing a agregaci linek. Dále podporuje QoS, nastavení priorit rozhraní, SNTP, VLAN, IGMP, GMRP, omezení zpráv typu broadcast a řízení toku dat.

Konfigurování a diagnostika jsou i přes rozsáhlé možnosti velmi přehledné. K nastavení parametrů je určeno sériové rozhraní s podporou protokolu Telnet, rozhraní pro internetový prohlížeč a SNMP V1/V2/V3 nebo software pro správu sítí Hirschmann HiVision. Přepínač může zasílat informace o svém stavu dvojicí programovatelných signalizačních kontaktů zcela nezávislých na stavu komunikační sítě.

Colsys-Automatik, a. s., tel.: 312 285 312, http://www.colaut.cz

Inzerce zpět