Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Modul HMI s vestavěným webovým prohlížečem

Společnost SSV nabízí řídicí modul EUI/57V s dotykovým displejem, webovým serverem a nainstalovaným webovým prohlížečem. Díky tomuto zařízení je možné snadno realizovat i složité úlohy z oblasti HMI u strojů a výrobních zařízení, kde je požadováno využití webových služeb.
 
Jednotka EUI/57V má displej LCD s rozlišením VGA (640 × 480 obrazových bodů) a 64 tisíci barev. Prohlížeč se ovládá přímo pomocí dotykového displeje. Podporovány jsou důležité webové standardy a formáty: HTML 4.0, JavaScript, AJAX, GIF, PNG. Prohlížeč je vždy zobrazen na plné ploše obrazovky (tzv. kiosk mode). V tomto módu nemůže uživatel zadávat vlastní internetové adresy, ale pohybuje se jen v rámci předem daných webových odkazů. Po instalaci prohlížeče je uživatelské rozhraní dostupné z lokálního vestavěného webového serveru. Na rozdíl od konvenčních zobrazovacích panelů však není vizualizace omezena jen na lokální jednotku, protože k webovému rozhraní lze přistupovat i na dálku prostřednictvím intranetu nebo internetu, a zobrazení je tak dostupné kdekoliv v podnikové informační síti – jediné, co je k tomu třeba, je nainstalovaný webový prohlížeč na připojeném PC.
 
K dispozici jsou dvě rozhraní RS-232, jedno RS-485, jedno pro 10/100Mb/s Ethernet LAN, jedno pro CAN, osm TTL-GPIO a dvě USB 2.0. Modul je vybaven slotem pro paměť Compact Flash. Operační systém je Embedded Linux.

SSV Software Systems GmbH, tel.: +49(511) 40 00 042, e-mail: smu@ssv-embedded.de, www.ssv-embedded.de