Článek ve formátu PDF je možné stáhnout
zde.
Průzkum společnosti Frost & Sullivan (www.motors.frost.com), který se týká evropského trhu s pneumatickou technikou, ukazuje, že trh v tomto oboru v letech 2010 a 2011 rostl. Situace v roce 2012 však byla významně ovlivněna evropskou dluhovou krizí. Očekává se, že statistiky potvrdí, že objem trhu sice mírně vzrostl, ale méně než v předchozích letech.
Podle údajů uvedených v analýze dosáhly tržby v tomto segmentu trhu v Evropě v roce 2011 tří miliard dolarů, v roce 2018 by měly dosáhnout 4,38 miliardy dolarů.
Sriram Balasubramanian, analytik společnosti Frost & Sullivan, předpokládá, že vzhledem k atmosféře nejistoty, způsobené globální ekonomickou krizí a evropskou dluhovou krizí, budou investice v následujících dvou letech omezené.
Zvýšená poptávka je po zařízeních, která jsou energeticky úsporná. V oblasti pneumatických zařízení mohou být úspory energie opravdu významné a mohou snížit provozní náklady v některých případech i na polovinu.
Výrobci pneumatické techniky ve snaze posílit svou konkurenceschopnost v poslední době stále více doplňují svou nabídku také o elektromechanické a elektronické komponenty. Dalším významným trendem je možnost přizpůsobit pneumatické komponenty přesně podle požadavků zákazníka a doplnit sortiment o speciální, technicky náročná provedení, např. určená do extrémních podmínek.
„Budoucí vývoj evropského trhu s pneumatickými komponentami bude ve znamení stále větší integrace s elektronikou,“ říká Balasubramanian. „Rozhodující faktory pro další rozvoj trhu budou zlepšování energetické účinnosti, omezení nepříznivých vlivů na životní prostředí, zvýšená bezpečnost a zlepšené možnosti řízení.“
(Bk)