Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Mobilní roboty KUKA splňují očekávání průmyslu 4.0 a moderní logistiky

Společnost KUKA rozšiřuje svou řadu autonomních mobilních robotů o kolaborativní robot KMR iisy a novou mobilní platformu KMP 1500P. KMR iisy je kombinace kolaborativního robotu a přepravní platformy, zatímco KMP 1500P je mobilní platforma pro intralogistiku. Oba výrobky jsou optimálně vybaveny pro výrobní závody a sklady a jsou ideálními partnery pro koncept průmyslu 4.0.

 

Chytrý partner pro výrobu a logistiku

Mobilní kolaborativní robot KMR iisy (obr. 1) se rychle a bezpečně pohybuje v pracovním prostoru a lze jej flexibilně používat na montážních pracovištích, v intralogistice i jako robotický servisní systém. Zahrnuje kolaborativní robot LBR iisy, volitelně s nosností 11 nebo 15 kg, a mobilní platformu, která má užitečné zatížení až 200 kg. Kromě certifikace ESD je KMR iisy k dispozici i ve verzi pro provoz s nízkými emisemi, která je vhodná pro použití v čistých prostorách. Jeho programovací ovládací panel smartPAD pro ovládá robot i mobilní platformu, aniž by bylo zapotřebí další ovládací zařízení.

 

Maximální výkonnost a operativa

Mobilní platforma KMP 1500P je určena k optimalizaci intralogistických procesů. Dokáže přepravit až 1,5 tuny materiá­lů a výrobků se zdvihem 60 mm a velkou přesností polohování. Je nepostradatelným partnerem při přípravě zboží, zásobování linek a buněk materiálem a dopravě výrobků v technologickém řetězci.

 

Autonomní mobilní roboty jsou efektivní a úsporné

Nová generace autonomních mobilních robotů KUKA splňuje soudobé požadavky logistiky a vyznačuje se inteligencí, flexibilitou, bezpečností a snadným ovládáním. Volitelně lze tyto roboty vybavit 3D kamerou, bezpečnostním laserovým skenerem nebo zvolit variantu s krytím IP54 se zvýšenou ochranou robotu, jeho nákladu a pracovního prostředí. Platforma robotu díky diferenciálnímu pohonu a flexibilitě vyniká v dynamickém a složitém prostředí a rovněž autonomně a efektivně přizpůsobuje svou trasu. Indukční inteligentní nabíjení umožňuje nabíjet roboty v nabíjecí stanici nebo i během pracovního procesu. Případná údržba je snadná a rychlá jak u mobilního robotu KMR iisy, tak také u platformy KMP 1500P. Nový správce vozového parku těchto platforem KMReS výrazně zjednodušuje integraci a poskytuje tak nákladově efektivní a bezpečné řešení pro řízení provozu autonomních vozíků a robotů.

Snadno ovladatelné mobilní roboty KUKA zlepšují procesy v logistice, zejména v intralogistice, zkracují přepravní doby a snižují náklady. To je výhodné jak pro velké společnosti, tak i pro malé a střední podniky.

(KUKA)