Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Microsoft bude podporovat standard ISA-95

číslo 5/2005

Microsoft bude podporovat standard ISA-95

Společnost Microsoft v minulých dnech při příležitosti výstavy National Manufacturing Week 2005 v Chicagu vyhlásila svou iniciativu Plant-to-Enterprise Interoperability. Součástí iniciativy je podpora standardu ISA-95, definujícího terminologii a modely v oblasti integrace podnikových informačních systémů typu ERP se systémy pro řízení technologických procesů. Iniciativa ve svém důsledku znamená další rozšíření dlouhodobé orientace společnosti Microsoft na OPC jako standard pro výměnu provozních dat na úrovni technologických procesů. Autoři standardu ISA-95 oceňují, že se společnost Microsoft zařadila mezi jeho významné přívržence. Její postup je podle nich důkazem významu standardu ISA-95 pro dodavatele i uživatele systémů ERP.

Není to dlouho, co se společnost Microsoft také stala členem a přijala místo ve vedení asociace MESA (Manufacturing Enterprise Solutions Association), neziskového sdružení výrobních organizací a dodavatelů informačních systémů. Cílem přitom je co nejlépe využít možnosti informatiky k dosahování podnikatelských cílů výrobních organizací. Asociace MESA především podporuje výměnu osvědčených postupů, strategií a inovací v řízení průběhu a kvality výrobních operací pro jeho neustálé zdokonalování.

Robert Mick z poradenské firmy ARC Advisory Group k situaci říká: „Klíčem je nyní interoperabilita obchodních a provozních systémů. Podpora standardů jako ISA-95 společností Microsoft urychlí jak jejich přijetí průmyslem, tak i vznik standardních postupů jejich zavádění.„
[InTech News, 10. března 2005.]

(sm)