Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Metav, Wire a Tube 2008 – kovoprůmysl pod jednou střechou

Na výstavišti v Düsseldorfu se od 31. března do 4. dubna 2008 budou současně konat mezinárodní veletrh kovozpracujících strojů a automatizační techniky Metav 2008, pořádaný svazem německých výrobců obráběcích strojů VDW (http://www.vdw.de), a mezinárodní veletrhy odvětví výroby drátů, a kabelů a trubek Wire & Tube 2008, pořádané společností Messe Düsseldorf GmbH. Na jednom místě a v jednom termínu se tak uskuteční tři tematicky spřízněné veletrhy věnující se zpracování kovů.
 
Veletrh Metav (http://www.metav.de), pořádaný v sudých letech od roku 1980, se pevně etabloval jako přehlídka kompletního spektra výrobní techniky a automatizace především pro evropské zákazníky. Nabídka na Metav 2008 bude opět komplexní, od obráběcích a tvářecích strojů, přes přesné nástroje a automatizační techniku po ucelené systémy, a orientovaná na uživatele. Veletrh zcela obsadí haly 1 až 5 a 15, 16 a 17 při očekávané účasti téměř 1 000 vystavovatelů. Doprovodná akce veletrhu řady Praxe+trendy se letos zaměří na téma Energetická účinnost výroby.
 
Těžištěm nabídky asi 1 100 vystavovatelů očekávaných na veletrhu Wire 2008 (http://www.wire.de) v halách 9 až 14 budou materiály, stroje a nástroje na výrobu a zpracování drátů, kabelů a světlovodičů. Na veletrhu Tube 2008 (http://www.tube.de) se v halách 6 až 8b představí asi 850 firem s nabídkou zejména surovin, rozličných strojů na výrobu a zpracování trubek i hotových trubek z různých materiálů.
 
Tři veletrhy dohromady obsadí celé výstaviště v Düsseldorfu, přičemž požadavky vystavovatelů na prostor jsou větší než kapacita výstavních hal. Asi 3 000 vystavovatelů se představí nejméně 100 000 návštěvníků. Všechny tři akce, zejména veletrh Metav, jsou velkou příležitostí také pro firmy z ČR, a to z pohledu nabídky i poptávky.
 
Veletrhy Metav a Wire & Tube 2008 budou otevřeny denně od 10 do 18, 4. dubna do 17 hodin. Denní vstupenka stojí v předprodeji on-line 19 eur plus poštovné (na místě 25 eur), permanentní 49 eur (59 eur), zlevněná denní vstupenka 8 eur. Vstupenky opravňují k návštěvě všech tří veletrhů a k bezplatnému použití městské hromadné dopravy. Podrobné informace lze nalézt na shora uvedených webových adresách. Zájemcům o cestu na veletrhy z ČR nabízí společnost Veletrhy Brno, a. s., odbor zahraničního zastoupení, za zvýhodněné ceny vstupenky a katalogy (http://www.bvv.cz – Služby) a cestovní kancelář BVV Fair Travel s. r. o., různé varianty hromadných i individuální zájezdů (http://www.fairtravel.cz).
[Tiskové informace Messe Düsseldorf GmbH, Veletrhy Brno, a. s., a BVV Fair Travel s. r. o., prosinec 2007.]
 
(sk)