Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

MESA International oznamuje konání konference European P2E 2009

Asociace MESA International (Manufacturing Enterprise Solutions Association) oznamuje, že konference European Plant-to-Enterprise 2009 se bude konat 27. a 28. října 2009 v Utrechtu (Nizozemí). Navazuje na předchozí úspěšné konference; letošní ročník se soustřeďuje na téma Survive to Thrive, tedy na to, jak mají průmyslové podniky plánovat, co mají dělat a na co se mají soustředit, aby přežily současné zlé časy a začaly se opět rozvíjet.
 
Konference je jedinečnou příležitostí k setkání odborníků z průmyslových podniků a dalších expertů a k výměně zkušeností s implementací systémů MES a s využitím informačních systémů k řízení výroby v reálném čase v rámci závodu, podniku i celého dodavatelského řetězce.
 
Poprvé bude součástí konference také vzdělávací část, kde se účastníci seznámí s hlavními zásadami implementace MES ve svých podnicích a s tím, jak získat všechny potřebné informace specifické pro jejich obor.
 
Účast na konferenci tedy bude užitečná pro všechny: jak pro ty, kteří s MES teprve začínají a potřebují znát nejlepší strategii plánování projektů jejich implementace, tak i pro zkušené uživatele, kteří zde mohou hledat inspiraci, jak využití MES dále zefektivnit.
 
Průběžně aktualizované informace jsou k nalezení na webové stránce www.mesa.org/conference/2009/eu. Jednací řečí je angličtina; konference se mohou zúčastnit jak členové MESA, tak ti, kteří se o systémy MES zajímají, ale členy MESA dosud nejsou.

(Bk)