Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Machines Communicate – Embedded Systems in Automation

Dne 15. září 2008 se v Brně v rámci doprovodného programu 50. MSV konala konference Machines Communicate – Embedded Systems in Automation. Konferenci pořádalo nakladatelství Sdělovací technika ve spolupráci s časopisem Automa, společností Veletrhy Brno a Českomoravskou elektrotechnickou asociací ELA.
 
Záběr konference byl široký, od využití radioidentifikačních metod RFID v průmyslu i obchodě, přes představení systémů pro dálkový sběr dat na české polární stanici v Antarktidě, programování mikroprocesorových aplikací až po využití vestavných systémů v průmyslu. Na závěr zaznělo i pozvání pro vystavovatele i návštěvníky na veletrh Embedded World, který se každoročně koná v Norimberku (příští rok . 3. až 5. 3. 2009).
 
Návštěvníci mohli využít také možnost získat při registraci na konferenci volnou vstupenku na veletrh. Mnozí z nich si proto vybrali ty přednášky, které je zajímají, a zbytek dne věnovali prohlídce expozic. Proto se v auditoriu v podstatě po celý den objevovali noví příchozí, aby si vyslechli právě „svoji“ přednášku. Akce tím více než klasickou konferenci připomínala fóra, jak je známe ze zahraničních veletrhů.
 
Hlavním partnerem konference byla společnost Balluff, dalšími partnery byly společnosti Combitrading, Codeware, Motorola, Unis a Wago.
(Bk)