Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Logistika v praxi na fóru LOG-IN 2016

Četné případové studie a inovace v logistice budou představeny na třináctém logistickém fóru LOG-IN. Konference proběhne 20. října v prostorech Kongresového centra České národní banky v ČNB, Praha, Senovážné nám. 30. Záměrem pořadatele, společnosti Atoz Logistics, je, aby si účastníci konference vyměnili praktické zkušenosti, které pomohou zlepšit efektivitu logistických postupů. Proto přijedou přednášet a diskutovat odborníci na logistiku z praxe, nikoliv teoretici nebo politici.

Na programu bude např. přednáška o řízení materiálových toků v automobilce Hyundai Nošovice či o využití bezpilotních vozíků v intralogistice výrobního podniku Bosch Diesel. Přednáška s názvem Pack to Light představí projekt kompletace zásilek v centrálním skladu kování společnosti Démos trade v Ostravě.

Účastníci konference se dále seznámí se značením promítaným na podlahách skladů, které se uplatní tam, kde nátěr na podlaze nevydrží, nelze ho v daném místě aplikovat nebo kde je třeba značení průběžně měnit.

Program konference zahrnuje také přednášku o distribuci farmaceutik a lékárenského zboží řešené tak, aby i při minimální zásobě na skladě bylo zboží objednané v e-shopu doručeno spotřebitelům do 60 min.

Účastníci konference LOG-IN se seznámí s tím, jak byl generátor o hmotnosti 115 t dopravován z Plzně do Perthu (Austrálie) největším letadlem světa, Antonov Mrija. Dalším tématem bude využití vodíkových palivových článků v manipulační technice. Představen bude rovněž program Lean & Green, který pomáhá 450 zapojeným firmám v šesti zemích, jež jsou do něj zapojeny, redukovat emise a zefektivňovat logistiku. Posluchači se seznámí i s charakteristikami budov pro provoz distribučních center e-shopů a s vlivem automatizace na jejich provoz.

Panelová diskuse s názvem Nájemní smlouva napoví, jak si nájemce může vyjednat co nejlepší podmínky v nájemní smlouvě, jak řešit expanzi či prodloužení nájmu.

Během přestávek v programu budou organizována setkání mezi partnery fóra. Kompletní program a informace o fóru LOG-IN jsou na http://log-in.cz/.

(ev)