Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Kuličková pouzdra Misumi

Obchodní oddělení společnosti Misumi zaznamenalo v první polovině roku 2011 vzrůstající poptávku po lineárních kuličových ložiscích (kuličkových pouzdrech) určených k vedení válcových tyčí s lineárním pohybem. Proto se tento japonský specialista na mechanické díly rozhodl podrobněji představit svůj aktuální sortiment.
 
Společnost nabízí celkem 308 typů kuličkových pouzder s různými délkami a provedeními přírub. Montují se do přesných vývrtů nebo se dodávají v kompaktním provedení včetně domečku. Pro jemnou mechaniku jsou dodávána miniaturní kuličková pouzdra s přírubou. K dispozici jsou různé typy domečků a přesné vodicí tyče. Pro vyšší ochranu proti korozi se komponenty na přání opatřují vhodnou povrchovou úpravou. Kromě chemického poniklování nabízí společnost Misumi u mnoha výrobků úpravu černým chromováním za nízké teploty (LTBC, Low Temperature Black Chrome Plating).
 
Pouzdra konstrukční řady MX jsou vybavena vestavěným zásobníkem maziva, který prodlužuje jejich životnost. Ve srovnávacím testu s běžným kuličkovým pouzdrem LMU-12 bylo prokázáno 2,5násobné prodloužení životnosti lineárních kuličkových ložisek se zásobníkem maziva.
 
Všechny produkty jsou vyráběny přímo ve výrobních podnicích koncernu Misumi při zajištění vysoké kvality. Vzhledem k rostoucí poptávce rozšířil koncern Misumi svůj evropský centrální sklad. Aktuálně lze dodat celkem 72 typů kuličkových vedení do dvou pracovních dnů. Zbývajících typy je možné dodat z japonského skladu do šesti pracovních dnů.
 
MISUMI Europe, e-mail: r.ilavsky@misumi-europe.com, www.misumi-europe.com