Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Kontron KTA55/pITX – vestavný počítač ideální pro graficky náročné úlohy

Jednodeskový počítač (SBC) formátu 2,5" Pico-ITX Kontron KTA55/pITX je nejmenší jednodeskový počítač v sortimentu společnosti Kontron, který je vybavený procesorem AMD G-Series. Vzhledem k množství rozhraní, malým rozměrům (100 × 72 mm) a malé spotřebě je vhodný jako platforma pro vestavné počítačové sestavy s velkými požadavky na zpracování grafiky. Umožňuje jejich rychlý vývoj s nízkými náklady na hardware i inženýrskou práci. Vývojáři mohou využít např. rozhraní DirectX 11, rozhraní pro displej s rozlišením Full HD a počítač dokáže pracovat i v sestavě se dvěma displeji.
 
Pico-ITX embedded SBC KTA55/pITX je zvláště vhodný pro vestavné počítačové sestavy s malou spotřebou, protože jeho procesorová jednotka, obsahující jednojádrový procesor AMD T44R 1,2 GHz nebo dvoujádrový AMD T44N 1,0 GHz, programovatelnou jednotku grafiky, řadič PCI Express Gen 2.0 a řadič paměti DDR3 RAM, má kalkulovaný tepelný ztrátový výkon jen 9 W. Integrovaný unifikovaný videodekodér dokáže zpracovat videosoubory ve formátech H.264, VC-1, MPEG, WMV a DivX HD. Svou činností odlehčuje zátěž CPU.
 
Počítač je vhodný zejména pro multimediální informační kiosky, dvoudisplejová informační zařízení nebo operátorské panely a rozhraní HMI pro průmyslovou automatizaci.
 
Kontron East Europe, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz, tel.: +420 378 775 477, +420 736 701 707