Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Kontron Concept Box: vestavné počítače s flexibilní konfigurací

Kontron Concept Box je nová řada kompaktních vestavných počítačů s pasivních chlazením. Dodávají se v různých velikostech (od nejmenšího 40 × 200 × 200 mm) a jejich konfiguraci a rozhraní lze pružně přizpůsobit požadavkům zákazníka na velikost, výkon a výbavu. Výrobcům strojů a zařízení, jejichž součástí tyto počítače budou, to umožňuje výrazně zkrátit dobu potřebnou k uvedení nového produktu na trh, a to v souladu se službou 5-5-5: simulace systému je připravena za pět dní, první plně funkční prototyp za pět týdnů a sériová výroba může začít za pět týdnů po schválení prototypu.
 
Rozšiřující karty mohou být umístěny, jak a kde je třeba: kolmo do rozšiřujícího slotu nebo naplocho za použití adaptéru nebo prostřednictvím kabelu vedle základní desky, před ní, za ní nebo pod ní. Použít lze rozšiřující karty PCI nebo PCI Express. Příkladem jednoduché konfigurace je počítač se základní deskou a diskovým polem Slim RAID, kde pevné disky mohou být umístěny buď vedle sebe (plochá varianta s velkou šířkou), za sebou (plochá varianta s velkou hloubkou), nebo nad sebou (varianta s malou šířkou a velkou výškou) – podle toho, jaký prostor a možnosti montáže jsou k dispozici v zařízení. Také modul rozhraní základní desky mini-ITX může být vpravo, vlevo, nahoře nebo dole.
 
Základní verze počítače jsou určeny tím, jaká základní deska mini-ITX a jaký procesor budou použity. Výběr je široký, od procesorů Intel Atom Z5xx až po Intel Core2 Duo a AMD. Pasivní chlazení je dostačující při rozsahu okolních teplot do +50 °C.
 

Kontron East Europe, tel.: +420 378 775 477, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz, http://www.kontron.com