Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Konektorová odbočka pro plochý kabel AS-i

číslo 2/2006

Konektorová odbočka pro plochý kabel AS-i

Konektorová odbočka E70454 k připojení účastníků do sítě AS-Interface je určena především do potravinářského průmyslu. Pouzdro odbočky se stupněm krytí až IP69 K je zhotoveno z ušlechtilé oceli a její konstrukce umožňuje jednoduchou a rychlou montáž na plochý kabel AS-Interface.

Obr. 1.

Kvalita, provozní spolehlivost a především odolnost použitého materiálu proti agresivnímu prostředí byly prověřeny přísnými zkouškami, simulujícími drsné provozní podmínky. V rámci zkoušek byla odbočka např. ponořována do alkalických i kyselých dezinfekčních a čisticích prostředků po dobu 28 dnů. Po uplynutí této doby byly prověřeny změny materiálu a vizuálně posouzena bobtnavost a změna drsnosti povrchu. Cílem testů rovněž bylo prokázat odolnost proti vysokotlakovému čištění, které přichází v úvahu v potravinářském průmyslu. V testovacím zařízení jsou odbočky ostříkávány proudem vody o teplotě 80 °C pod tlakem 8 až 10 MPa. Doba každého čistícího procesu je 30 sekund. Vodní tryska se přitom pohybuje okolo odbočky po kruhovém oblouku o poloměru 10 až 15 cm.

Kromě konektorové odbočky pro žlutý kabel AS-Interface a pro černý kabel 24V pomocného napájení pro tuto sběrnici je rovněž k dispozici odbočka typu plochý kabel – plochý kabel. Proudová zatížitelnost vodičů kabelů je 2 A a provozní teplota kabelů –5 až +80 °C.

Příslušenstvím jsou černé a žluté ploché kabely, rozváděč T, zakončovací rezistor vedení AS-Interface, rozdělovač Process Line pro hygienická a vlhká prostředí a propojovací kabely.

ifm electronic, spol. s r. o., e-mail: info.cz@ifm-electronic.com, http://www.ifm-electronic.cz