Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Komunikační schopnosti řídicího systému Sinumerik

Komunikační schopnosti řídicího systému Sinumerik

Na veletrhu EMO 2007 v Hannoveru (SRN) představila společnost Siemens A&D široké komunikační schopnosti svých řídicích systémů řady Sinumerik.

Systém Sinumerik 840 D sl lze kabelem i bezdrátově, prostřednictvím WLAN nebo GPRS, připojit na síť Profinet, a tak komunikovat s moduly distribuovaných I/O nebo se systémem Sinamics S120 pro řízení pohonů. Připojení na Profinet lze využít nejen ke komunikaci s pohony a I/O, ale také ke komunikaci s dalšími řídicími systémy, např. prostřednictvím OPC. Profinet je možné zvolit též pro přenos programů, lze jím realizovat diagnostiku a servis, stejně jako komunikaci s informačními systémy podniku.

Využití se předpokládá především u rozsáhlých a složitých výrobních linek, jež se vyskytují např. v leteckém průmyslu. Vzhledem k velkým rozměrům vyráběných dílů zde je na místě použití WLAN pro přenos diagnostických dat a důležitých údajů o výrobě. Komunikační systém Profinet CBA je velmi vhodný pro linky, v nichž současně pracuje sto i více strojů. GPRS je vhodná metoda pro přenos časově méně kritických dat na velké vzdálenosti, např. pro spojení se servisním střediskem nebo pro odesílání výstražných hlášení elektronickou poštou.

Pamatováno je i na zabezpečení dat proti nedovolené manipulaci a proti úniku informací.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, http://www.siemens.cz/ad,
e-mail: adprodej.cz@siemens.com

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde