Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Komunikační brána Sitrans CC240 podporuje digitalizaci procesní výroby

Společnost Siemens rozšiřuje možnosti digitalizace procesního průmyslu a představuje novou komunikační bránu Sitrans CloudConnect 240. Komunikační brána tvoří v souladu s architekturou NOA (NAMUR Open Architecture) druhý datový kanál, nezávislý na řídicím systému, pro přenos dat z jakýchkoliv procesních přístrojů s protokolem HART do světa internetu věcí (IoT). Uživatel tak může využívat dříve nedostupná data: brána přímo spojuje procesní zařízení a informační systémy nebo cloud a dokáže číst nejen základní provozní hodnoty, ale také identifikační, konfigurační a diagnostické parametry jakéhokoliv zařízení s HART od verze 5. Systém následně data zpřístupní prostřednictvím serveru OPC UA nebo řešení Siemens Mindsphere IoT-as-a-Service.

Sitrans CC240 podporuje připojení až 64 zařízení a má integrovaný webový server se všemi možnostmi konfigurace a zobrazení správy. Další nástroje proto nejsou třeba.

Protokol OPC UA lze použít k přenosu dat přímo do automatizačních nebo informačních systémů, např. pro výpočet nebo analýzu mimo vlastní řídicí systém. Připojení k Mindsphere také podporuje distribuované použití několika bran Sitrans CC240, což je ideální pro centrální monitorování geograficky distribuovaných zařízení.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: industry.cz@siemens.com, www.siemens.cz