Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Komunikační brána Sitrans CC240 podporuje digitalizaci procesní výroby

Společnost Siemens rozšiřuje možnosti digitalizace procesního průmyslu a představuje novou komunikační bránu Sitrans CloudConnect 240. Komunikační brána tvoří v souladu s architekturou NOA (NAMUR Open Architecture) druhý datový kanál, nezávislý na řídicím systému, pro přenos dat z jakýchkoliv procesních přístrojů s protokolem HART do světa internetu věcí (IoT). Uživatel tak může využívat dříve nedostupná data: brána přímo spojuje procesní zařízení a informační systémy nebo cloud a dokáže číst nejen základní provozní hodnoty, ale také identifikační, konfigurační a diagnostické parametry jakéhokoliv zařízení s HART od verze 5. Systém následně data zpřístupní prostřednictvím serveru OPC UA nebo řešení Siemens Mindsphere IoT-as-a-Service.

Sitrans CC240 podporuje připojení až 64 zařízení a má integrovaný webový server se všemi možnostmi konfigurace a zobrazení správy. Další nástroje proto nejsou třeba.

Protokol OPC UA lze použít k přenosu dat přímo do automatizačních nebo informačních systémů, např. pro výpočet nebo analýzu mimo vlastní řídicí systém. Připojení k Mindsphere také podporuje distribuované použití několika bran Sitrans CC240, což je ideální pro centrální monitorování geograficky distribuovaných zařízení.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: industry.cz@siemens.com, www.siemens.cz