Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Komunikační brána Intesis usnadňuje komunikaci mezi sítěmi EtherNet/IP a BACnet

Mnoho průmyslových procesů závisí na monitorování a řízení technického vybavení budov, kde je průmyslové zařízení instalované. Například lze monitorovat a regulovat teplotu, vlhkost a kvalitu vzduchu, aby byly zajištěny příznivé výrobní a pracovní podmínky. Při propojení instalací průmyslových sítí a sítí budov se však integrátoři systémů potýkají s problémy, které jsou způsobené tím, že systémy používají různé protokoly. V automatizaci technických zařízení budov se často používá BACnet, zatímco v sítích průmyslové automatizace je jednou z nejběžnějších sítí EtherNet/IP.

S novou komunikační bránou Intesis od HMS Networks mohou integrátoři systémů snadno začlenit jakékoliv PLC s rozhraním EtherNet/IP do systémů BMS se sítí BACnet. Komunikační brána s nezávislými ethernetovými porty je schopná obsluhovat až 1 200 datových bodů.

Intesis MAPS, konfigurační nástroj pro všechny překladače protokolů Intesis, umožňuje integrátorům systémů intuitivní konfiguraci komunikace. Nástroj MAPS integrátorům pomáhá v jejich projektech tím, že jim poskytuje soubory EDE pro integraci do sítě BACnet, stejně jako soubory EDS a konfigurační zprávy pro použití v konfiguračních nástrojích pro PLC s rozhraním EtherNet/IP, jako je software Rockwell Studio 5000.

HMS Industrial Networks, sales@hms-networks.com, www.intesis.com