Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Komponenty pro vážení a snímání sil

číslo 4/2002

Komponenty pro vážení a snímání sil

Obr. 1.

Společnost Utilcell od roku 1994 dodává snímače sil a příslušenství, vyhodnocovací jednotky, průmyslové automaty pro vážení a další komponenty pro obchodní a průmyslové vážení. Od roku 1998 je společnost Utilcell členem mezinárodní společnosti pro vážení a měření (ISWM), se sídlem ve Winderu (Georgia, USA). Na internetových stránkách společnosti (http://www.utilcell.com) lze najít kompletní katalog snímačů a další důležité informace o této problematice.

Za svůj aktuální vývojový úkol považuje společnost Utilcell implementaci distribuovaných systémů sběru dat z více míst a jejich zpracování v programovatelných automatech (PLC). Přestože existuje široká nabídka těchto systémů na různých cenových úrovních a různých užitných hodnot, je v nich problematika vážení stále málo implementována. Proto nové produkty nabízené společností Utilcell v oblasti elektronického vyhodnocování umožňují pracovat ve spojení s nadřazenými systémy, a to přes klasické rozhraní RS-485/422 nebo i pomocí protokolů, jako je např. Modbus RTU. Příkladem je nový analogověčíslicový převodník DAT 400, který poslouží při sběru dat z většího počtu míst (např. soubor sil ve výrobě krmných směsí) a vytvoří základ cenově dostupného vstupně-výstupního distribuovaného systému. Tento převodník je vhodný pro technologické vážení i díky způsobu uchycení na lištu DIN.

Obr. 2.

Pro obchodní aplikaci je určena vyhodnocovací jednotka Matrix, která může díky široké škále softwarových možností a dvěma komunikačním portům komunikovat s nadřazeným systémem obdobným způsobem jako převodník DAT 400.

Snímače sil Utilcell jsou nabízeny v rozsahu váživosti od dvou kilogramů až do desítek tun. Snímače jsou vhodné jak pro technologické, tak i pro obchodní aplikace.

Utilcell, s. r. o.
nám. V. Mrštíka 40
664 81 Ostrovačice (Brno)
tel./fax: 0502/42 70 59, 42 72 12
e-mail: info@utilcell.com

Inzerce zpět