Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Kompaktní průmyslová PC Nano s procesory Intel Atom

Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku vestavných (embedded) průmyslových počítačů o novou řadu mimořádně kompaktních a energeticky nenáročných PC s typovým označením Nano. Prvními produkty nové řady jsou dva základní modely v několika variantách – kompaktní počítač Nanobox PC s různými možnostmi montáže a panelový počítač Nanopanel PC se zabudovaným dotykovým displejem s úhlopříčkou velikosti 7" nebo větší. Jádrem počítačů Simatic IPC227D Nanobox PC a Simatic HMI IPC277D Nanopanel PC jsou procesory Intel Atom nejnovější generace.
 
Průmyslová PC řady Nano jsou určena k nepřetržitému provozu bez nutnosti údržby, a to i v prostředích s vysokými teplotami a přítomností vibrací, rázů a elektromagnetického rušení. Jsou vhodná pro jednoduché řídicí, vizualizační a komunikační úlohy. Přístroje lze použít také jako záznamníky dat v oborech stavby strojů, řízení dopravy, automatizace technických zařízení budov, přenosu energie atd. Jednotky jsou dodávány zkompletované v soupravách obsahujících počítače i předinstalovaný software, takže je lze okamžitě uvést do provozu.
 
Simatic IPC227D Nanobox PC je vhodný pro použití nejen v malých rozváděčích, ale i k zástavbě přímo do stroje. Standardně ho lze namontovat podle potřeby na lištu DIN nebo na stěnu. Panelový počítač Simatic HMI IPC277D Nanopanel PC je dodáván s průmyslovými dotykovými širokoúhlými displeji s úhlopříčkami o délce 7", 9" a 12".
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com