Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Klávesnice pro nepříznivé prostředí a veřejně přístupná místa

číslo 12/2006

Klávesnice pro nepříznivé prostředí a veřejně přístupná místa

Výrobce klávesnic InduKey představuje další generaci „nerozbitných„ klávesnic z korozivzdorné oceli, InduSteel a InduSteel2. Tyto klávesnice, které kombinují robustní konstrukci s pohodlným zadáváním dat, byly vyvinuty speciálně pro informační kiosky POI (Point Of Information) a podobné aplikace.

Obr. 1.

POI se využívají především pro přístup k webu nebo k e-mailovým službám, a jejich uživateli jsou tedy lidé, kteří jsou zvyklí používat klávesnici. To je rozdíl např. od prodejních kiosků, kde jsou v oblibě spíše dotykové displeje.

Klávesnice řady InduSteel jsou vhodné pro „nepřátelské“ prostředí veřejných míst. Krytí IP65, silikonová membrána mezi tlačítky a silikonové spínače (životnost deset milionů stisků) chrání před působením vody a prachu a předurčují klávesnici i pro venkovní použití.

InduSteel má přední desku z korozivzdorné oceli a kryty tlačítek, které chrání elektroniku proti zásahům vandalů a těžkým rázům. Pro uživatele je přívětivý i popis znaků: všechny jsou vypáleny laserem, což zaručuje vysokou odolnost proti opotřebení.

InduSteel je dostupná jako samotná klávesnice, klávesnice s 25mm nebo 30mm trackballem z korozivzdorné oceli nebo s touchpadem. Klávesnice mají připojení USB nebo PS/2.

InduSteel jsou k dispozici v mnoha jazykových verzích, včetně češtiny.

Zat, a. s., tel.: 377 381 524, e-mail: petr.nosek@zat.cz, http://www.zat.cz