Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Katalog měřicí techniky

číslo 12/2006

Katalog měřicí techniky

Společnost Distrelec vydala nový katalog měřicí techniky, obsahující osciloskopy, generátory signálu, kalibrátory, termokamery, infračervené teploměry, multimetry, elektrické měřicí přístroje a laboratorní zdroje od více než 100 významných světových výrobců.

Z aktuální nabídky zde zájemci naleznou např. přenosný digitální osciloskop ScopeMeter 190 od firmy Fluke. Ocení jej všichni inženýři a servisní technici, kteří potřebují v provozních podmínkách využívat funkce běžné u stolních osciloskopů. Šířka pásma je až 200 MHz, perioda vzorkování až 2,5 GS/s.

Obr. 1.

Obr. 1. PCI-9810 (Adlink) je počítačová karta PCI s funkcí čtyřkanálového osciloskopu

Z podobné kategorie produktů stojí za zmínku osciloskop Metrix MTX 3352 s příznivým poměrem výkonu a ceny. Jde o dvoukanálový stolní digitální osciloskop s šířkou pásma do 100 MHz a s funkcí rychlé Fourierovy transformace (FFT). Přístroj je možné využít i jako analyzátor harmonických signálů. Jeho předností je možnost pohodlného ovládání počítačovou myší. K dostání je také s barevnou nebo černobílou obrazovkou.

Do sortimentu měřicí techniky patří i měřicí karty určené k vestavbě do počítačů. Například karta PCI-9810 od firmy Adlink je počítačová karta formátu PCI s funkcí čtyřkanálového osciloskopu s frekvencí vzorkování do 20 MS/s v každém kanálu (obr. 1).

Ne vždy je možné do počítače vestavět měřicí kartu, ale téměř každý počítač má k dispozici rozhraní USB. Samostatný modul, který se k počítači připojuje právě pomocí rozhraní USB a ve spojení s ním plní funkci dvoukanálového osciloskopu, má označení PicoScope. Jeho výrobcem je firma Pico. Šířka měřicího pásma je do 200 MHz. Součástí dodávky je i potřebný software s funkcemi automatického měření, spektrální analýzy, exportu naměřených dat atd.

Pro konstruktéry automatizační techniky může být rovněž zajímavá nabídka analogových i digitálních panelových měřicích přístrojů, též s možností programování, od známých výrobců: namátkou Orbit Controls, Red Lion, GMC Instruments a další.

(Bk)

Distrelec
tel.: 800 142 525
fax: 800 142 526
e-mail: info-cz@distrelec.com
http://www.distrelec.com